Toto je stará verze webu spolku Wikimedia Česká republika. Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Aktuální web se nachází na https://www.wikimedia.cz.

Tiskoviny

Z Wikimedia ČR
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Wikimedia Česká republika vydala velké množství tištěných materiálů, které se týkají činnosti spolku, Wikipedie, Wikimedia Commons nebo různých našich projektů. Jelikož tisk je zpravidla financován z grantových prostředků nadace Wikimedia, veškeré materiály uvolňujeme v elektronické podobě pod svobodnými licencemi. Můžete si je tak přečíst v elektronické formě nebo si je dle své chuti upravovat či tisknout. Níže naleznete aktuální přehled materiálů.

Letáky

WMCZ Leaflets 1.jpg
Letáky používáme téměř od počátku naší existence. Na výstavách, veletrzích i konferencích není nic lepšího než starý dobrý leták, který si návštěvníci mohou odnést domů a vrátit se kdykoliv k informacím, které se dozvěděli. Máme celou řadu letáků - o nás, o Wikipedii, o Wikimedia Commons, o projektech Chráněná území či Studenti píší Wikipedii - a snažíme se je udržovat aktuální. Většinu máme vytištěnou do zásoby a můžete si o ně napsat.


Putovní výstavy

Veletrh Památky, výstava WLM, 02.jpg
Máme k dispozici několik putovních fotografických výstav a budeme rádi, pokud domluvíte jejich vystavení ve vašem oblíbeném muzeu, galerii či jiné veřejné nebo soukromé budově. Na fotografiích najdete především působivé fotografie z našich soutěží a projektů, podrobnější informace naleznete na samostatné stránce.


Kniha o Wikipedii

Book Fair 2010 Havlíčkův Brod 3.jpg
Kniha Wikipedie: Průvodce na cestě za informacemi byla vydána v roce 2010 a představovala v té době první českou knihu o Wikipedii. Je napsána samotnými wikipedisty a představuje návod jak Wikipedii číst, jak ji používat i psát. Uvádí i další projekty podobné Wikipedii. Zastarala dosud méně, než jsme v roce 2010 čekali.


Pexeso

Wikimedia Czech Republic at Book Fair 2013 Ostrava 6.jpg
Účastníci Chráněná území a členové spolu připravili popularizačně-naučné pexeso s tématikou chráněných území České republiky. Na 32 kartičkách se nachází autorské fotografie dobrovolných editorů z Wikimedia Commons. Pexeso máme vytištěné do zásoby a můžete si o ně napsat.


Časopis Wikimedium

Wikimedium prosinec 2013 nahled.jpg
Wikimedium byl časopis o Wikipedii a wikipedistech, projektech Wikimedia a o sdružení Wikimedia Česká republika a jeho činnosti. Časopis vzniká péčí členů sdružení a jejich spolupracovníků, byl vydávaný dvakrát až čtyřikrát do roka a distribuovaný zdarma ve formě PDF souboru elektronickou poštou. Zatím poslední číslo vyšlo ke konci roku 2013, úvahy o budoucnosti časopisu Wikimedium jsou otevřené.