Toto je stará verze webu spolku Wikimedia Česká republika. Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Aktuální web se nachází na https://www.wikimedia.cz.

Putovní výstavy

Z Wikimedia ČR
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Spolek Wikimedia ČR má k dispozici tyto putovní výstavy. Všechny spojuje to, že fotografie na nich vystavené byly zveřejněny pod svobodnou licencí na datovém úložišti Wikimedia Commons. Jsou tedy ukázkou toho, co vše wikipedisté vyfotografovali a zpřístupnili volně lidstvu.

Výstava Picture of the Year 2010

Mirounga leonina.jpg

Jedná se o výstavu fotografií z internetové galerie Wikimedia Commons, kterou zastřešuje Wikimedia Foundation (USA). Všechny fotografie v této galerii byly nafoceny dobrovolníky. Na výstavě je k vidění žebříček deseti nejlepších fotografií soutěže Picture of the Year 2010 a dále 20 fotografií přírody a přírodních živlů. Tuto výstavu s vernisáží připravila skupina studentů z Vyšší odborné školy informačních služeb v Praze a je momentálně k dispozici zájemcům o zápůjčku. Přehled vystavených obrázků naleznete zde, video z vernisáže zde.

Výstava Chráněná území očima wikipedistů

Výstava fotografií Chráněná území České republiky očima wikipedistů (12).JPG

WikiProjekt Chráněná území připravil za podpory Wikimedia Česká republika, o.s. a Geofyzikálního ústavu Akademie věd ČR, v.v.i. autorskou výstavu fotografií na téma chráněných území. Na 23 fotografiích volně dostupných na Wikimedia Commons a 4 doprovodných plakátech nabízí výstava možnost, jak se seznámit s jednotlivými chráněnými územími, tak i s problematikou ochrany přírody u nás obecně.

Výstava Památky 2014

Veletrh Památky, výstava WLM, 02.jpg

V roce 2014 připravili organizátoři soutěže Wiki miluje památky výstavu snímků z finálových kol soutěže Wiki miluje památky, jak českých, tak zahraničních. Byla k zhlédnutí na pražském Výstavišti v Holešovicích na veletrhu Památky. Jedná se o snímky ze zemí, jako je USA, Estonsko, Srbsko, Itálie, Kolumbie, Argentina, Thajsko a Indie. Část snímků jsou české fotografie z minulých kol soutěže a část výstavy tvoří i informační texty o soutěži, Wikimedia Commons, nadaci Wikimedia a jak přispívat na Wikipedii.