Toto je stará verze webu spolku Wikimedia Česká republika. Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Aktuální web se nachází na https://www.wikimedia.cz.

Wikipedie: Průvodce na cestě za informacemi. Předmluva

Z Wikimedia ČR
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Titulka knizka.jpg
 
Autoři: kolektiv členů
Wikimedia Česká republika
Nakladatel: Computer Media s.r.o.
Počet stran: 136
Cena: v obchodech až 220 Kč
v e-shopu 90 Kč
e-shop: zde
dostupné i v knihovnách

Milý čtenáři!

Máte v ruce knihu o Wikipedii. Je to první kniha svého druhu vydaná v češtině. Ale proč ne – i Wikipedie je první projekt svého druhu na celém světě. Nikdy v minulosti nevznikla tak rozsáhlá encyklopedie, rozvíjená společnou prací tisíců dobrovolníků a navíc dostupná všem na internetu zdarma.

Wikipedie má mnoho kritiků a mnoho obdivovatelů. Někdo ji považuje za nekonečné dobro, někdo za velké zlo. Wikipedie vám může pomoci, ale může vás také zmást. Já osobně věřím, že její užitečnost daleko přesahuje škody, které případně může způsobit.

Až si přečtete následující kapitoly, zjistíte, co Wikipedie obsahuje a jak vzniká. Díky tomu se lépe naučíte jak ji používat a pak vám bude lépe pomáhat. Také se dovíte, že můžete Wikipedii na oplátku sami pomoct. Neváhejte s tím, protože vy sami byste ve Wikipedii nenašli informace, které potřebujete, pokud by je do ní někdo jako vy před tím nevložil.

Tato kniha vás přivádí do široké rodiny pokročilých a vzdělaných uživatelů Wikipedie, nebo dokonce přímo do rodiny wikipedistů.

Vítejte mezi námi.

Váš Jimmy Wales


zpět na hlavní stránku knihy