Toto je stará verze webu spolku Wikimedia Česká republika. Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Aktuální web se nachází na https://www.wikimedia.cz.

Hlavní strana

Z Wikimedia ČR
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Aktuálně

Wikimedia Česká republika finišuje přípravy na 2. ročník české Wikikonference. Letos proběhne na Filozofické fakultě Karlovy univerzity v sobotu 4. prosince.

Kromě záležitostí Wikipedie se na ní bude mluvit i o wiki na tvorbu vzdělávacích materiálů pro studenty zdravotnických oborů WikiSkripta a také o širokém tématu využití principů, které se rozvíjely na internetových wiki, v různých oblastech podnikání a života - o tak zvané Wikinomii. Zároveň tam proběhne vyhlášení výsledků druhého běhu Cen za rozvoj české Wikipedie a k příležitosti konference vyjde i další číslo časopisu Wikimedium.

Na trhu je od října knižní novinka Wikipedie: Průvodce na cestě za informacemi. Je to první česká knížka o Wikipedii, jejími autory jsou členové našeho sdružení.

Kdo jsme

Wikimedia Česká republika (Wikimedia Czech Republic, neformálně česká pobočka Wikimedia) je sdružení spolupracující s americkou nadací Wikimedia Foundation. Často se nazývá pobočkou nadace, ale právně jde o samostatnou českou organizaci.

Pobočka má právní formu občanského sdružení, které vzniklo registrací na Ministerstvu vnitra ČR 6. března 2008. Cílem sdružení je propagace a podpora svobodné tvorby na území České republiky se zaměřením na projekty nadace Wikimedia. Dále organizační pomoc při pořádání akcí, pomoc v otázkách svobodných licencí, zprostředkování komunikace s autory svobodných materiálů, zprostředkování komunikace občanů ČR s nadací Wikimedia Foundation.

Další informace můžete najít v odpovědích na často kladené dotazy.

Projekty Wikimedia Foundation

logo Wikipedie logo Wikislovník logo Wikizdroje logo Wikicitáty logo Wikiknihy
Wikipedie Wikislovník Wikizdroje Wikicitáty Wikiknihy
Otevřená encyklopedie Výkladový slovník Volně dostupné dokumenty Sbírka citátů Volně dostupné knihy a manuály
logo Wikizprávy logo Wikiverzita logo Wikimedia Commons logo Wikidruhy logo MediaWiki
Wikizprávy Wikiverzita Commons Wikidruhy MediaWiki
Otevřené zpravodajství Volně dostupné vzdělání Sdílená sbírka médií Adresář biologických druhů Svobodný software pro provoz wiki