Toto je stará verze webu spolku Wikimedia Česká republika. Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Aktuální web se nachází na https://www.wikimedia.cz.

Hlavní strana: Porovnání verzí

Z Wikimedia ČR
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
m (vyhození br před odkazem na více; fix link)
m (link)
Řádek 25: Řádek 25:
Wikimedia Česká republika (zkráceně WMCZ) je občanské sdružení, jehož cílem je podpora a propagace [[Slovníček pojmů#Svobodný obsah|svobodné tvorby]] a [[Slovníček pojmů#Projekty Wikimedia|projektů Wikimedia Foundation]] (např. Wikipedie) na území České republiky.
Wikimedia Česká republika (zkráceně WMCZ) je občanské sdružení, jehož cílem je podpora a propagace [[Slovníček pojmů#Svobodný obsah|svobodné tvorby]] a [[Slovníček pojmů#Projekty Wikimedia|projektů Wikimedia Foundation]] (např. Wikipedie) na území České republiky.


Propagace projektů Wikimedia je realizována prezentací na veletrzích, účastí na konferencích, článcích v novinách a časopisech, distribucí letáků. Podpora pak spočívá v nabídce právní pomoci v oblasti licencí či institucionálním a finančním zajištění v případě [[Členství|zájmu o organizaci projektů]]. Takovými [[Naše projekty|projekty]] jsou již například ''Studenti píší Wikipedii'', ''GLAM'', ''Foto českých obcí'' či ''projekt Chráněná území''.
Propagace projektů Wikimedia je realizována prezentací na veletrzích, účastí na konferencích, článcích v novinách a časopisech, distribucí letáků. Podpora pak spočívá v [[Právní pomoc v záležitostech svobodných děl|nabídce právní pomoci]] v oblasti licencí či institucionálním a finančním zajištění v případě [[Členství|zájmu o organizaci projektů]]. Takovými [[Naše projekty|projekty]] jsou již například ''Studenti píší Wikipedii'', ''GLAM'', ''Foto českých obcí'' či ''projekt Chráněná území''.


Sdružení Wikimedia Česká republika můžete [[Kontakt|kontaktovat]] přes e-mail<br /> wm-cz{{@}}wikimedia.org.
Sdružení Wikimedia Česká republika můžete [[Kontakt|kontaktovat]] přes e-mail<br /> wm-cz{{@}}wikimedia.org.

Verze z 1. 7. 2013, 19:11

FacebookWikimedia Česká republika na Facebooku
TwitterWikimedia Česká republika na Twitteru

Představte si svět, ve kterém by každý člověk na této planetě mohl svobodně sdílet veškeré lidské znalosti.
To je náš cíl.

ČeskyEnglish
Microsoft Surface, ruka.jpg LinuxExpo 2010, stánek WMČR.jpg Praha NTK Wikikonference 2012 přednášky 22.JPG Book Fair 2010 Havlíčkův Brod 3.jpg Praha, Vinohrady, Koncert 10 let Wikipedie 2.jpg Slezská muzejní noc 2013, staré fotografie 2.jpg

Wikimedia Česká republika

Wikimedia Česká republika (zkráceně WMCZ) je občanské sdružení, jehož cílem je podpora a propagace svobodné tvorby a projektů Wikimedia Foundation (např. Wikipedie) na území České republiky.

Propagace projektů Wikimedia je realizována prezentací na veletrzích, účastí na konferencích, článcích v novinách a časopisech, distribucí letáků. Podpora pak spočívá v nabídce právní pomoci v oblasti licencí či institucionálním a finančním zajištění v případě zájmu o organizaci projektů. Takovými projekty jsou již například Studenti píší Wikipedii, GLAM, Foto českých obcí či projekt Chráněná území.

Sdružení Wikimedia Česká republika můžete kontaktovat přes e-mail
wm-czatwikimedia.org.

Projekty

Projekty běžící pod patronací Wikimedia Česká republika jsou zajišťovány jejími členy na dobrovolné bázi. Jelikož členové Wikimedia Česká republika nejsou placeni, realizují se její projekty pouze pokud má někdo zájem a čas. Sdružení k takové činosti poskytuje organizační pomoc. Proto je výhodné být členem WMCZ.

Přesto, že je realizace projektů dobrovolná, Wikimedia Česká republika do dnešních dnů realizovala již desítky úspěšných projektů a dalších asi deset je realizováno v současnosti.

Vzhledem k tomu, že je sdružení dobrovoulnickou neprofesionální (tzn. neplacenou) institucí, uvítáme vaši pomoc i s projekty týkajícími samotného chodu sdružení jako je fundraising či PR. Pokud nám chcete pomoci obraťte se na radu Wikimedia Česká republika přes e-mail wm-czatwikimedia.org

Lidé a členství

Počet členů sdružení se pohybuje mezi třiceti až čtyřiceti. Členem se může stát jakákoliv osoba, která dosáhle trestní odpovědnosti. K žádosti o členství připojí souhlas se stanovami sdružení. Členství je výhodné hlavně pro osoby, které se již aktivně podílí na rozvoji projektů Wikimedia.

Mezi valnými hromadami vede sdružení rada v čele s předsedou. V současnosti je předsedou Michal Reiter (Limojoe) a místopředsedou Jan Loužek (Aktron). Sdružení má i revizní komisi v čele s předsedou.

Aktuality

Projekty Wikimedia Foundation

logo Wikipedie logo Wikislovníku logo Wikizdrojů logo Wikicitátů logo Wikiknih logo Wikidat
Wikipedie Wikislovník Wikizdroje Wikicitáty Wikiknihy Wikidata
Otevřená encyklopedie Výkladový slovník Volně dostupné dokumenty Sbírka citátů Volně dostupné knihy a manuály Svobodná databáze vědomostí
logo Wikizpráv logo Wikiverzity logo Wikimedia Commons logo Wikidruhů logo MediaWiki logo Wikicest
Wikizprávy Wikiverzita Wikimedia Commons Wikidruhy MediaWiki Wikicesty
Otevřené zpravodajství Volně dostupné vzdělání Sdílená sbírka médií Adresář biologických druhů Svobodný software pro provoz wiki Otevřený cestovní průvodce