Toto je stará verze webu spolku Wikimedia Česká republika. Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Aktuální web se nachází na https://www.wikimedia.cz.

Naše projekty

Z Wikimedia ČR
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Wikimedia Česká republika poskytuje logistickou a finanční podporu pro organizaci projektů, které napomáhají zkvalitňovat a propagovat českou Wikipedii a další projekty Wikimedia Foundation. Níže jsou uvedeny některé z projektů, jež v současnosti probíhají.

Spolek je dobrovolnickou neprofesionální (tzn. neplacenou) institucí a proto uvítá vaši pomoc i s projekty týkajícími samotného chodu spolku jako je fundraising či PR. Pokud nám chcete pomoci, obraťte se na radu Wikimedia Česká republika přes e-mail radaatwikimedia.cz, nebo si přímo vyberte na burze nápadů.

Wiki miluje památky


{{{Popisek loga}}}
Fotografická soutěž, která má za cíl dokumentovat české památky. Účastníci, kteří přispějí zvlášť hodnotnými fotografiemi, budou odměněni věcnými cenami Více informací lze nalézt na stránce wikimilujepamatky.cz.

Lidé: Sandwort, Jagro



GLAM


{{{Popisek loga}}}
GLAM (v angličtině Galleries, Libraries, Archives & Museums) představuje projekt spolupráce Wikimedie Česká republika s galeriemi, knihovnami, archivy, muzei ale i s dalšími institucemi podobného zaměření. Více informací lze nalézt na stránce na Wikipedii.

Lidé: Gampe



Chráněná území


{{{Popisek loga}}}
WikiProjekt Chráněná území je projekt na české Wikipedii, který se snaží dokumentovat chráněná území v České republice. Jeho účastníky jsou dobrovolní editoři, tzv. wikipedisté, kteří ve svém volném čase tvoří obsah této encyklopedie. Více informací lze nalézt na stránce na Wikipedii.

Lidé: Chmee2



Studenti píší Wikipedii


{{{Popisek loga}}}
Studenti píší Wikipedii je český program, který spolupracuje se školami na tvorbě a vylepšování odborných encyklopedických hesel na české Wikipedii. Naše iniciativa je součástí tzv. globálního vzdělávacího programu (Wikipedia Education Program) nadace Wikimedia Foundation, který sdružuje podobné programy po celém světě od Indie a USA po Egypt a Itálii.

Lidé: Vojtech.dostal, Dominik Matus, mnozí další



Přidej více!

Foto českých obcí


{{{Popisek loga}}}
Foto českých obcí – FČO – je jedním z témat Mediagrantu, jehož cílem je systematicky fotografovat obce a vesnice na území České republiky. Projekt není omezen jen na členy spolku Wikimedia – mohou jej využít všichni dobrovolníci, kteří budou dodržovat jeho pravidla. Projekt řídí komise FČO. Více informací lze nalézt na stránce na Wikipedii.

Lidé: Aktron, Jagro, Packa



WikiMěsto Přibyslav


{{{Popisek loga}}}
Fotografický a editační workshop ve stylu Wiki takes... v krásném městě Přibyslavi, který se konal na jaře 2014.

Lidé: Vojtech.dostal, Packa, Blahma



Kancelář spolku


{{{Popisek loga}}}
Spolek Wikimedia Česká republika se přestěhoval do nové kanceláře na adrese Konopišťská 3.

Kancelář, nacházející se v přízemí domu, bude k dispozici členům spolku i zájemcům v průběhu různých aktivit, jakými jsou například prezentace či editační workshopy.

Lidé: Limojoe


Senioři píší Wikipedii


{{{Popisek loga}}}
Senioři píší Wikipedii si klade za cíl více zapojit do používání a tvorby Wikipedie seniory, tedy skupinu, která je na ní doposud zastoupena velmi skromně, přestože právě senioři mají díky svým celoživotním zkušenostem a znalostem velký potenciál tuto online encyklopedii 21. století obohatit o spoustu užitečného obsahu.

Lidé: Vojtech.dostal, Vojtěch Veselý




Projekty dle let

2014

Svobodné fotografie ze Senátu ČR (pokračování 2014)


{{{Popisek loga}}}
Občanské sdružení Wikimedia Česká republika navázalo v roce 2012 spolupráci se Senátem České republiky ohledně uvolnění fotografií volených zákonodárců pod svobodnou licencí pro Wikimedia Commons. Tato spolupráce probíhala i v roce 2014, kdy se v České republice odehrály doplňovací volby do Senátu. Více informací lze nalézt na stránce zde.

Lidé: Chmee2


Výstava Chráněná území České republiky očima wikipedistů I


{{{Popisek loga}}}
Spolek Wikimedia Česká republika společně s Geofyzikálním ústavem AV ČR v. v. i. připravil výstavu fotografií z Wikimedia Commons na téma Chráněná území České republiky očima wikipedistů. Výstava byla k vidění od 8. dubna do 30. dubna 2014 v přízemním sále budovy Akademie věd ČR, Národní 3, Praha 1. Více informací lze nalézt na stránce zde.

Lidé: Z WM ČR: Chmee2, Tlusťa‎‎, z wikipedistů: FHonza, Utar, Xth-Floor a další



WikiMěsto Přibyslav


{{{Popisek loga}}}
Fotografický a editační workshop ve stylu Wiki takes... v krásném městě Přibyslavi, který se bude konal na jaře 2014.

Lidé: Vojtech.dostal, Packa, Blahma



6. česká Wikikonference


{{{Popisek loga}}}
6. česká Wikikonference se bude konat 30. listopadu 2013 Více informací lze nalézt na stránce zde.

Lidé: např. Dominikmatus, Blahma, Vojtěch Dostál a další



Výstava Chráněná území České republiky očima wikipedistů II


{{{Popisek loga}}}
Spolek Wikimedia Česká republika společně s Geofyzikálním ústavem AV ČR v. v. i. připravil výstavu fotografií z Wikimedia Commons na téma Chráněná území České republiky očima wikipedistů. Výstava je k vidění od 10. června do 13. července 2014 v návštěvnickém centru Průhonického parku. Více informací lze nalézt na stránce zde.

Lidé: Z WM ČR: Chmee2, Tlusťa‎‎, z wikipedistů: FHonza, Utar, Xth-Floor a další




2013

Ve výstavbě.

5. česká Wikikonference


{{{Popisek loga}}}
5. česká Wikikonference se konala 30. listopadu 2013 v prostorách Přírodovědecké fakulty UK v Praze. Konference byla rozdělena do 4 tematických bloků, obdobně jako v loňském ročníku dostala prostor témata orientovaná na spolupráci mezi Wikipedií a vzdělávacími institucemi, v dalším bloku byl mj. vyhodnocen 2. český ročník soutěže Wiki Loves Monuments, v jejímž rámci bylo loni pořízeno přes 17 tisíc svobodných fotografií českých památek. Více informací lze nalézt na stránce zde.

Lidé: Vojtech.dostal, Limojoe, Chmee2, Juandev s výpomocí celé řady členů a sympatizantů WMČR



Článek v Lidových novinách


{{{Popisek loga}}}
Dne 12. března 2013 vyšel článek v Lidových novinách s názvem Definujte wikirajče, dostanete kredity, ve kterém je rozhovor s Vojtěchem Dostálem o zapojování studentů do psaní české Wikipedie.

Lidé: Vojtech.dostal



Wikimedium


{{{Popisek loga}}}
V první polovině roku 2013 vyšlo nové číslo časopisu Wikimedium. Z obsahu: Pomáháme lidem rozumět přírodě (rozhovor s Petrem Brožem, zakladatelem wikiprojektu Chráněná území), Ředitelka nadace Wikimedia Gardnerová odchází, Rektor Hampl podpořil Wikipedii, Fotografie roku 2012 na Wikimedia Commons… Více informací lze nalézt na stránce zde.

Lidé: Okino



Studenti ochrany přírody opět píší Wikipedii


{{{Popisek loga}}}
V roce 2013 se již ptořetí studenti Životního prostředí univerzity Karlovy zapojili do zlepšování obsahu české Wikipedie. Podobně jako v předchozích dvou letech, i v tomto roce se přibližně 30 studentů zaměřovalo na vylepšení hesel s tématikou chráněných území České republiky. Více informací lze nalézt na stránce zde.

Lidé: Chmee2




2012

Svobodné fotografie ze Senátu ČR


{{{Popisek loga}}}
Občanské sdružení Wikimedia Česká republika navázalo v roce 2012 spolupráci se Senátem České republiky ohledně uvolnění fotografií volených zákonodárců pod svobodnou licencí pro Wikimedia Commons. Více informací lze nalézt na stránce zde.

Lidé: Chmee2, Tlusťa, Mormegil



Slezská muzejní noc 2012


{{{Popisek loga}}}
Účast zástupců WMČR na Slezská muzejní noci v roce 2012. Více informací lze nalézt na stránce na Wikipedii.

Lidé: Gampe, Packa



Workshop s botanikem


{{{Popisek loga}}}
Občanské sdružení Wikimedia Česká republika finančně zastřešilo workshop pořádaný WikiProjektem Chráněná území, který byl zaměřen na zlepšení poznávání rostlin ve volné přírodě. Veden zkušeným botanikem seznámil zájemce se základy, co je důležité fotografovat u rostlin pro jejich určení. Více informací lze nalézt na stránce zde.

Lidé: Chmee2, Vojtech.dostal‎



4. česká Wikikonference


{{{Popisek loga}}}
24. listopadu 2012 se konala 4. česká Wikikonference pro širokou veřejnost v Národní technické knihovně v Praze.. Konference byla rozdělena do dvou tematických bloků. První nesla název „Vzdělávání a Wikipedie“ a soustředila se na spolupráci mezi Wikipedií a vzdělávacími institucemi, převážně vysokými školami. Druhý blok se jmenoval „Spolupráce s institucemi a multimédia“. Více informací lze nalézt na stránce zde.

Lidé: organizace Limojoe a Vojtech.dostal s výpomocí celé řady členů a sympatizantů WMČR



QR kódy na Praze 10


{{{Popisek loga}}}
Členové občanského sdružení domluvili v roce 2012 s radními na Praze 10 provázání Wikipedie s významnými památkami městské části. Následně pomohli s výrobou systému QR kódů, které byly nainstalovány na vybrané objekty, odkazující na články na české Wikipedii. S chytrým telefonem v ruce se tak mohou návštěvníci snadno a rychle dozvědět informace o historii památky. Více informací lze nalézt na stránce zde.

Lidé: Limojoe, Gumruch



Studenti ochrany přírody opět píší Wikipedii


{{{Popisek loga}}}
V roce 2012 se studenti Životního prostředí univerzity Karlovy opět zapojili do zlepšování obsahu české Wikipedie. Jako v předchozím roce, i tentokrát se přibližně 30 studentů věnovalo psaní článku a pořizování fotografií jednotlivých území. Více informací lze nalézt na stránce zde a zde.

Lidé: Chmee2



Přenosný skener pro potřeby Wikizdrojů.


{{{Popisek loga}}}
Občanské sdružení Wikimedia Česká republika zakoupilo k podpoře wikipedistů v roce 2012 malý přenosný ruční skener Iris Book2 Executive, pomocí kterého je možné nasnímat stránky z knih autorů, od jejichž smrti uplynulo 70 a více let pro podporu svobodného obsahu. Více informací lze nalézt na stránce zde a nebo se podívejte na report z používání.

Lidé: Milda



Experti na přírodu


{{{Popisek loga}}}
V září 2012 spustilo občanské sdružení Wikimedia Česká republika reklamní kampaň "Experti píší Wikipedii", která se zaměřovala na chráněná území v České republice. V rámci kampaně byla na jeden týden změněna hlavní strana české Wikipedie, byla vytištěna řada reklam v celostátních periodikách, zazněla reklama v rádiu doprovázená videi na Youtube Více informací lze nalézt na stránce zde.

Lidé: Chmee2, Che ve spolupráci se společností JANDL marketing a reklama s.r.o.



Fotografické příslušenství


{{{Popisek loga}}}
Občanské sdružení Wikimedia Česká republika zakoupilo k podpoře wikipedistů v roce 2012 řadu fotografického vybavení, které si můžete zapůjčit a využívat pro snazší získávání multimediálního materiálu. Více informací lze nalézt na stránce zde.

Lidé: Packa



Workshop ve skleníku Fata Morgana


{{{Popisek loga}}}
Občanské sdružení Wikimedia Česká republika připravilo ve spolupráci s WikiProjektem Chráněná území a Portálem Fotografie odborný workshop pod patronací Topi Piguli zaměřený na fotografování živé přírody. Workshop se odehrál v roce 2012 ve skleníku Fata Morgana pražské botanické zahrady. Více informací lze nalézt na stránce zde.

Lidé: Svajcr‎



Výstava fotografií "Příroda v obrazech"


{{{Popisek loga}}}
Studenti Vyšší odborné školy informačních služeb v Praze ve spolupráci s členem WMČR Frettie připravili výstavu fotografií přírody z Wikimedia Commons. Dne 16. května 2012 proběhla pak vernisáž, na které promluvil tehdejší místopředseda WMČR Jan Spousta a fotograf a člen WMČR Chmee2. Cílem výstavy bylo nejenom ukázat fotografie přírody, ale i přiblížit svobodné licence a projekt Wikimedia Commons. Více informací lze nalézt na stránce na Youtube.

Lidé: Studenti Vyšší odborné školy informačních služeb v Praze a Frettie



Propagační leták k projektu Studenti píší Wikipedii


{{{Popisek loga}}}
Ve snaze zlepšit povědomí o projektu Studenti píší Wikipedie připravili členové sdružení krátký informační leták distribuovaný na veletrzích a výstavách. Více informací lze nalézt na stránce zde.

Lidé: Dominik Matus, Vojtech.dostal



Wikimedium


{{{Popisek loga}}}
V roce 2012 vyšlo nové číslo časopisu Wikimedium. Z obsahu: Wikikonference 2012: Program, Wikimania byla ve Washingtonu, Kronika české Wikipedie desetileté, Wikipedie byla na Bambiriádě nejen pro děti, Spolupráce českých škol s wikipedisty se rychle rozrůstá atd. Více informací lze nalézt na stránce zde.

Lidé: Okino



Rozhovor pro Právo


{{{Popisek loga}}}
Dne 17. února 2012 vyšel v novinách Právo v rubrice Studium celostránkový článek Místo aby opisovali, studenti Wikipedii i tvoří, na jehož přípravě se podíleli členové sdružení. Rozhovor s Petrem Brožem, členem Wikimedia Česká republika a wikipedistou, pojednával o zapojování studentů do psaní Wikipedie, ochraně přírody a o editování Wikipedie.

Lidé: Chmee2, Vojtech.dostal, Limojoe



Komentář v Lidových novinách


{{{Popisek loga}}}
Dne 25. května 2012 vyšel v Lidových novinách v rubrice Horizont komentář Jak se řekne česky Wiki? předsedy sdružení Wikimedia Česká republika. Článek byl uveřejněn k výročí 10 letům Wikipedie a shrnoval základní historii Wikipedie i její české verze.

Lidé: Limojoe



Fotografický workshop V


{{{Popisek loga}}}
Pátý fotoworkshop se konal v květnu 2012 v Mšeně-Ráji na Kokořínsku za přispění Wikimedia Česká republika. Zúčastnilo se ho 9 fotografů. Více informací lze nalézt na stránce zde.

Lidé: Packa



Reklamní kampaň Nenechávejte si to pro sebe


{{{Popisek loga}}}
Členové sdružení ve spolupráci se společností JANDL marketing a reklama s.r.o. připravilo v roce 2012 reklamní kampaň Nenechávejte si to pro sebe ve snaze upozornit lidi, aby své znalosti vkládali na projekty Wikimedia. Více informací lze nalézt na stránce 1, 2 či 3..

Lidé: Che, Limojoe ve spolupráci se společností JANDL marketing a reklama s.r.o.




2011

Studenti ochrany přírody píší Wikipedii


{{{Popisek loga}}}
Pilotní projekt zapojení studentů Životního prostředí univerzity Karlovy do psání článků s tématikou ochrany přírody v České republice na českou Wikipedii. Více informací lze nalézt na stránce zde.

Lidé: Chmee2



3. česká Wikikonference


{{{Popisek loga}}}
26. listopadu 2011 se konala 3. česká Wikikonference pro širokou veřejnost v Národní technické knihovně v Praze. Konference byla zaměřena představovala zákulisí Wikimedia Česká republika, některých úspěšných projektů Wikipedie či představila veřejnosti sesterský projekt Wikipedie Wikizprávy. Více informací lze nalézt na stránce zde.

Lidé: organizace Okino s výpomocí celé řady členů a sympatizantů WMČR



Koncert k 10 letům Wikipedie


{{{Popisek loga}}}
Občanské sdružení Wikimedia Česká republika uspořádalo v roce 2011 slavnostní koncert k 10 letům existence Wikipedie. Sál Farního sboru Českobratrské církve evangelické na Vinohradech v Praze tak zaplnili návštěvníci kvůli internetové encyklopedii a hudbě. Zazněla díla od klasicismu až po českou hudební modernu. A protože šlo o volná díla, jejichž ochrana majetkových práv už vypršela, a protože k tomu dali svolení i všichni účinkující interpreti, pořízená audionahrávka koncertu byla pod svobodnou licencí umístěna na projekt Wikimedia Commons. Více informací lze nalézt na stránce zde.

Lidé: Okino‎



Wikimedium


{{{Popisek loga}}}
Třetí číslo roku 2011. Z obsahu: Wikikonference 2011: Program, Granty Wikimedia Foundation už Wikipedii pomáhají, Pomůžete Wikipedii i vy? (sbírka), Quo vadis, aneb 100 dní s novým předsedou (rozhovor s M. Reiterem), Na Wikizprávách možná budou i dávné historické zprávy atd. Více informací lze nalézt na stránce zde.

Lidé: Okino



Pexeso o chráněných územích


{{{Popisek loga}}}
Občanské sdružení Wikimedia Česká republika připravilo ve spolupráci s WikiProjektem Chráněné území malý dárek pro děti; pexeso s tématikou chráněných území. Pexeso je volně ke stažení na Wikimedia Commons pro zájemce. Taktéž bylo vytištěno přes 15 tisíc kopií, které jsou volně distribuovány. Pokud máte zájem, napište si o něj! Více informací lze nalézt na stránce zde (anglicky).

Lidé: Chmee2, Tlusťa, FHonza



Rozhovor pro Technet.cz


{{{Popisek loga}}}
Dne 18. ledna 2011 vyšel na internetovém portálu Technet.cz rozhovor s Petrem Kadlecem na téma deset let Wikipedie a o založení české Wikipedie. Více informací lze nalézt na stránce zde.

Lidé: Mormegil



Fotografický workshop IV


{{{Popisek loga}}}
Čtvrtý fotoworkshop se uskutečnil v září 2011 v obci Stachy na Šumavě za přispění Wikimedia Česká republika. Zúčastnilo se ho 7 fotografů. Více informací lze nalézt na stránce zde.

Lidé: Packa, Spock lone wolf



Wikimedium


{{{Popisek loga}}}
Druhé číslo roku 2011. Z obsahu: Už potřetí dostali ceny ti, co rozvíjejí českou Wikipedii, Wikimedia Česká republika vám pomůže s náklady na budování Wikipedie (granty WM ČR a WMF), Dvořák, Smetana a Janáček a desetiletá Wikipedie (koncert k 10 letům Wikipedie), Odhalena pravda o historii Wikipedie (historická kuriozita), Wikipedisté slavili od Adelaide po Záhřeb (galerie z oslav 10 let Wikipedie) atd. Více informací lze nalézt na stránce zde.

Lidé: Okino



Wikimedium


{{{Popisek loga}}}
První číslo roku 2011. Z obsahu: Koncert 10 let Wikipedie (program), Dobrovolníci Wikipedii padnout nenechají (sbírka na Wikipedii), Byla to opravdová wiki-konference, Přehled nositelů Cen za rozvoj české Wikipedie z 2. běhu, Nikde se nedají opravit chyby tak snadno jako na Wikipedii (rozhovor s M. Malovcem) atd. Více informací lze nalézt na stránce zde.

Lidé: Okino



Rozhovor pro Právo


{{{Popisek loga}}}
Dne 2. září 2011 vyšel v novinách Právo v rubrice Studium celostránkový článek Wikipedii píšeme pro nás pro všechny s předsedou sdružení Wikimedia Česká republika, na jehož přípravě se spolupodíleli i členové našeho sdružení. Rozhovor s Michalem Reiterem pojednával tvorbě Wikipedie.

Lidé: Limojoe



Rozhovor pro Lidové noviny


{{{Popisek loga}}}
Dne 16. července 2011 vyšel v Lidových novinách v rubrice Orientace rozhovor s Janem Spoustou na téma Wiki už je větší než Ottův slovník naučný.

Lidé: Jan Spousta



Článek pro PC World


{{{Popisek loga}}}
Dne 14. ledna 2011 vyšel na internetovém portálu PC World rozhovor s Jiřím Sedlíčkem s názvem Rozhovor se správcem Wikipedie: "S WikiLeaks nemáme nic společného". Více informací lze nalézt na stránce zde.

Lidé: Frettie



Rozhovor pro Root.cz


{{{Popisek loga}}}
Dne 17. ledna 2011 vyšel na internetovém portálu Root.cz rozhovor s Janem Lochmanem a Dannym B. s názvem Wikipedie: 10 let od článku "Hello world". Více informací lze nalézt na stránce zde.

Lidé: Danny B., Juandev



Propagační leták k WP:Chráněná území


{{{Popisek loga}}}
Ve snaze zlepšit povědomí o WikiProjektu Chráněná území připravili členové sdružení krátký informační leták distribuovaný na veletrzích a výstavách. Více informací lze nalézt na stránce zde.

Lidé: Tlusťa, |Chmee2




2010

2. česká Wikikonference


{{{Popisek loga}}}
4. prosince 2010 se konala 2. česká Wikikonference pro širokou veřejnost v budově Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Konference nabízela řadu témat ze zákulisí Wikimedia Česká republika, české Wikipedie a dalších projektů Wikimedia, ale taktéž i jiných projektů jako je například WikiSkripta. Více informací lze nalézt na stránce zde.

Lidé: organizace Okino s výpomocí celé řady členů a sympatizantů WMČR



Wikimedium


{{{Popisek loga}}}
Druhé číslo roku 2010. Z obsahu: Wikinomie čili wiki zásady uvedené do praxe, Zase po roce Wikipedie potřebuje i vaši finanční pomoc, Wikimania 2010 z první, české ruky, Wikiexpedice 2010: Polskem za novými články a obrázky, Co říkají o Cenách čísla? Čtenáři chtějí Wikipedii stručnou, spolehlivou a srozumitelnou (rozhovor s prof. Janem Sokolem) atd. Více informací lze nalézt na stránce zde.

Lidé: Okino



Wikipedie: Průvodce na cestě za informacemi


{{{Popisek loga}}}
Internetová encyklopedie Wikipedie je unikátní projekt, díky němuž mají lidé na celém světě zcela zdarma přístup k informacím. Wikipedie je jedinečná nejen v tom, že veškeré informace jsou poskytovány zdarma, ale také v tom, že do encyklopedie dobrovolně přispívá široká komunita lidí a stejně tak se dobrovolně a bez nároku na finanční odměnu o informace stará a spravuje je. Více informací lze nalézt na stránce zde.

Lidé: Kolektiv autorů



Wikimedium


{{{Popisek loga}}}
První číslo roku 2010. Z obsahu: Wikipedii pomohlo skoro čtvrt milionu dárců, Wikipedisté fotografové se učili v Lipnici (Fotoworkshop Wikipedie), Jak dělají wikikonference v zahraničí, První česká wikikonference se věnovala zdrojům, Wikipedie mění vzhled, Vector bude lepší pro obsluhu, Pohled německých pořadatelů na berlínské setkání „trosečníků“ (převzato z blogu Wikimedia Deutschland) atd. Více informací lze nalézt na stránce zde.

Lidé: Okino



Fotografický workshop III


{{{Popisek loga}}}
Třetí fotografický workshop – tentokrát tzv. "domácí" – proběhl v říjnu 2010 v Maršovicích u Benešova za přispění Wikimedia Česká republika. Tentokrát se účastnilo 8 fotografů. Více informací lze nalézt na stránce zde.

Lidé: Packa, Spock lone wolf, Jagro



Fotografický workshop II


{{{Popisek loga}}}
Druhý fotografický workshop – tentokrát víkendový – se konal v dubnu 2010 v Lipnici nad Sázavou za přispění Wikimedia Česká republika. Přijelo 11 fotografů, kteří měli možnost si procvičit dovednosti focení proti světlu, vyvážení bílé atd. Více informací lze nalézt na stránce zde.

Lidé: Packa, Spock lone wolf, Jagro


2009

Rozhovor pro deník Metro


{{{Popisek loga}}}
V prosinci 2009 vyšel rozhovor s několika wikipedisty a členy občanského sdružení Wikimedia Česká republika v deníku Metra.

Lidé: Okino, Packa, Chmee2



Reklamní letáky k projektům Wikimedia


{{{Popisek loga}}}
Členové sdružení připravili řadu reklamních letáků vysvětlující jednotlivé projekty Wikimedia a vysvětlující, jak funguje Wikipedie, jak jí snadno editovat. Taktéž letáky představovaly i nově vzniklé občanské sdružení.

Lidé: Danny B., Okino



Nákup fotoaparátu


{{{Popisek loga}}}
Občanské sdružení Wikimedia Česká republika zakoupilo k podpoře wikipedistů v roce 2009 digitální zrcadlovku, kterou si můžete zapůjčit a využívat pro snazší získávání multimediálního materiálu. Více informací lze nalézt na stránce zde či na stránce shrnující výsledky..

Lidé: che