Toto je stará verze webu spolku Wikimedia Česká republika. Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Aktuální web se nachází na https://www.wikimedia.cz.

Slovníček pojmů: Porovnání verzí

Z Wikimedia ČR
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
(init)
 
(typo, gramatika)
 
Řádek 2: Řádek 2:


== Svobodná tvorba ==
== Svobodná tvorba ==
'''Svobodná tvorba''' vede ke vzniku '''[[w:svobodný obsah|svobodného díla]]'''. Jedná se o dílo, které je možné volně využívat, studovat, upravovat, šířit, měnit a vytvářet svobodné kopie a kolekce. Způsob jakým je možné těchto svobod využívat určuje licenční ujednání.
'''Svobodná tvorba''' vede ke vzniku '''[[w:svobodný obsah|svobodného díla]]'''. Jedná se o dílo, které je možné volně využívat, studovat, upravovat, šířit, měnit a vytvářet svobodné kopie a kolekce. Způsob, jakým je možné těchto svobod využívat, určuje licenční ujednání.


== Projekty Wikimedia ==
== Projekty Wikimedia ==
Pod pojmem '''[[w:Wikimedia Foundation|projekty Wikimedia]]''' se skrývají internetové projekty podporované americkou nadací Wikimedia Foundation. V současné situaci je těchto projektů 12. Mezi nejznámější patří například Wikipedie či Wikimedia Commons (Sdílená sbírka svobodných médií). Aktuální seznam podporovaných projektů naleznete na adrese http://wikimediafoundation.org/wiki/Our_projects.
Pod pojmem '''[[w:Wikimedia Foundation|projekty Wikimedia]]''' se skrývají internetové projekty podporované americkou nadací Wikimedia Foundation. V současné situaci je těchto projektů 12. Mezi nejznámější patří Wikipedie či Wikimedia Commons (sdílená sbírka svobodných médií). Aktuální seznam podporovaných projektů naleznete na adrese [http://wikimediafoundation.org/wiki/Our_projects stránkách nadace].


[[Kategorie:Info stránky]]
[[Kategorie:Info stránky]]

Aktuální verze z 28. 9. 2013, 21:03

Tato stránka vysvětluje některé pojmy používané na této wiki a obsahuje odkazy na Wikipedii, kde naleznete širší pojednání.

Svobodná tvorba

Svobodná tvorba vede ke vzniku svobodného díla. Jedná se o dílo, které je možné volně využívat, studovat, upravovat, šířit, měnit a vytvářet svobodné kopie a kolekce. Způsob, jakým je možné těchto svobod využívat, určuje licenční ujednání.

Projekty Wikimedia

Pod pojmem projekty Wikimedia se skrývají internetové projekty podporované americkou nadací Wikimedia Foundation. V současné situaci je těchto projektů 12. Mezi nejznámější patří Wikipedie či Wikimedia Commons (sdílená sbírka svobodných médií). Aktuální seznam podporovaných projektů naleznete na adrese stránkách nadace.