Toto je stará verze webu spolku Wikimedia Česká republika. Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Aktuální web se nachází na https://www.wikimedia.cz.

Uživatel:Chmee2/Pískoviště

Z Wikimedia ČR
< Uživatel:Chmee2
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Níže je uveden přehled běžících a ukončených projektů. Také můžete nový projekt s pomocí Wikimedia Česká republika založit. Potřebnými projekty jsou Wikipedie a senioři, fundraising atd.

Současné projekty

Wiki miluje památky


{{{Popisek loga}}}
Fotografická soutěž, která má za cíl dokumentovat české památky. Účastníci, kteří přispějí zvlášť hodnotnými fotografiemi, budou odměněni věcnými cenami Více informací lze nalézt na stránce wikimilujepamatky.cz.

Lidé: Rada WMCZ, přidejte se



GLAM


{{{Popisek loga}}}
GLAM (v angličtině Galleries, Libraries, Archives & Museums) představuje projekt spolupráce Wikimedie Česká republika s galeriemi, knihovnami, archivy, muzei ale i s dalšími institucemi podobného zaměření. Více informací lze nalézt na stránce na Wikipedii.

Lidé: Gampe



Chráněná území


{{{Popisek loga}}}
WikiProjekt Chráněná území je projekt na české Wikipedii, který se snaží dokumentovat chráněná území v České republice. Jeho účastníky jsou dobrovolní editoři, tzv. wikipedisté, kteří ve svém volném čase tvoří obsah této encyklopedie. Více informací lze nalézt na stránce na Wikipedii.

Lidé: Chmee2



Lokalizace a propagace VicuñaUploaderu


{{{Popisek loga}}}
Cílem projektu, je překlad softwaru do češtiny, vytvoření videotutoriálu a propagaci v českém prostředí. Software se hodí k masovému nahrávání souborů na Wikimedia Commons. Jedná se o vylepšení dříve používaného softwaru Commonist.

Lidé: Juandev (překlad, video), Chmee2 (překlad), Richenza (testér)



Přidej více!

Foto českých obcí


{{{Popisek loga}}}
Foto českých obcí – FČO – je jedním z témat Mediagrantu, jehož cílem je systematicky fotografovat obce a vesnice na území České republiky. Projekt není omezen jen na členy sdružení Wikimedia – mohou jej využít všichni dobrovolníci, kteří budou dodržovat jeho pravidla. Projekt řídí komise FČO. Více informací lze nalézt na stránce na Wikipedii.

Lidé: Aktron, Jagro, Packa



Události


{{{Popisek loga}}}
Události, neboli Významné události odehrávající se na území Česka je „téma“ Mediagrantu. Cílem je fotografovat zajímavé a významné události všude po České republice, a tento obrazový materiál poté využít pro Wikipedii, Wikizprávy, či jiné projekty nadace Wikimedia Foundation v českém jazyce. Více informací lze nalézt na stránce na Wikipedii.

Lidé: Juandev, Limojoe



Spuštění otevřené wiki WMCZ


Cílem spuštění otevřené wiki sdružení Wikimedia Česká republika je ukázat množství projektů a aktivit této organizace na jednom místě spojeném s touto organizací. Zároveň má posloužit k motivaci dalších lidí se zapojit do jejích aktivit.

Lidé: Juandev, Che, Aktron


Value Added


Value Added (česky Přidaná hodnota) je brožura o nejúspěšnějších českých projektech v angličtině. Jejím cílem je šířit zkušenosti z úspěšných českých projektů v komunitě Wikimedia a tyto projekty propagovat. Je tvořena hlavně z již sepsaných textů.

Lidé: Juandev


Přidej další!

Ukončené projekty

2013

Wikimedium


{{{Popisek loga}}}
V první polovině roku 2013 vyšlo nové číslo časopisu Wikimedium. Z obsahu: Pomáháme lidem rozumět přírodě (rozhovor s Petrem Brožem, zakladatelem wikiprojektu Chráněná území), Ředitelka nadace Wikimedia Gardnerová odchází, Rektor Hampl podpořil Wikipedii, Fotografie roku 2012 na Wikimedia Commons… Více informací lze nalézt na stránce zde.

Lidé: Okino






2012

Svobodné fotografie ze Senátu ČR


{{{Popisek loga}}}
Občanské sdružení Wikimedia Česká republika navázalo v roce 2012 spolupráci se Senátem České republiky ohledně uvolnění fotografií volených zákonodárců pod svobodnou licencí pro Wikimedia Commons. Více informací lze nalézt na stránce zde.

Lidé: Chmee2, Tlusťa, Mormegil



Workshop s botanikem


{{{Popisek loga}}}
Občanské sdružení Wikimedia Česká republika finančně zastřešilo workshop pořádaný WikiProjektem Chráněná území, který byl zaměřen na zlepšení poznávání rostlin ve volné přírodě. Veden zkušeným botanikem seznámil zájemce se základy, co je důležité fotografovat u rostlin pro jejich určení. Více informací lze nalézt na stránce zde.

Lidé: Chmee2, Vojtech.dostal‎



Workshop ve skleníku Fata Morgana


{{{Popisek loga}}}
Občanské sdružení Wikimedia Česká republika připravilo ve spolupráci s WikiProjektem Chráněná území a Portálem Fotografie odborný workshop pod patronací Topi Piguli zaměřený na fotografování živé přírody. Workshop se odehrál v roce 2012 ve skleníku Fata Morgana pražské botanické zahrady. Více informací lze nalézt na stránce zde.

Lidé: Svajcr‎



Wikimedium


{{{Popisek loga}}}
V roce 2012 vyšlo nové číslo časopisu Wikimedium. Z obsahu: Wikikonference 2012: Program, Wikimania byla ve Washingtonu, Kronika české Wikipedie desetileté, Wikipedie byla na Bambiriádě nejen pro děti, Spolupráce českých škol s wikipedisty se rychle rozrůstá atd. Více informací lze nalézt na stránce zde.

Lidé: Okino




2011

Koncert k 10 letům Wikipedie


{{{Popisek loga}}}
Občanské sdružení Wikimedia Česká republika uspořádalo v roce 2011 slavnostní koncert k 10 letům existence Wikipedie. Sál Farního sboru Českobratrské církve evangelické na Vinohradech v Praze tak zaplnili návštěvníci kvůli internetové encyklopedii a hudbě. Zazněla díla od klasicismu až po českou hudební modernu. A protože šlo o volná díla, jejichž ochrana majetkových práv už vypršela, a protože k tomu dali svolení i všichni účinkující interpreti, pořízená audionahrávka koncertu byla pod svobodnou licencí umístěna na projekt Wikimedia Commons. Více informací lze nalézt na stránce zde.

Lidé: Okino‎



Wikimedium


{{{Popisek loga}}}
Třetí číslo roku 2011. Z obsahu: Wikikonference 2011: Program, Granty Wikimedia Foundation už Wikipedii pomáhají, Pomůžete Wikipedii i vy? (sbírka), Quo vadis, aneb 100 dní s novým předsedou (rozhovor s M. Reiterem), Na Wikizprávách možná budou i dávné historické zprávy atd. Více informací lze nalézt na stránce zde.

Lidé: Okino



Wikimedium


{{{Popisek loga}}}
Druhé číslo roku 2011. Z obsahu: Už potřetí dostali ceny ti, co rozvíjejí českou Wikipedii, Wikimedia Česká republika vám pomůže s náklady na budování Wikipedie (granty WM ČR a WMF), Dvořák, Smetana a Janáček a desetiletá Wikipedie (koncert k 10 letům Wikipedie), Odhalena pravda o historii Wikipedie (historická kuriozita), Wikipedisté slavili od Adelaide po Záhřeb (galerie z oslav 10 let Wikipedie) atd. Více informací lze nalézt na stránce zde.

Lidé: Okino



Wikimedium


{{{Popisek loga}}}
První číslo roku 2011. Z obsahu: Koncert 10 let Wikipedie (program), Dobrovolníci Wikipedii padnout nenechají (sbírka na Wikipedii), Byla to opravdová wiki-konference, Přehled nositelů Cen za rozvoj české Wikipedie z 2. běhu, Nikde se nedají opravit chyby tak snadno jako na Wikipedii (rozhovor s M. Malovcem) atd. Více informací lze nalézt na stránce zde.

Lidé: Okino




2010

Wikimedium


{{{Popisek loga}}}
Druhé číslo roku 2010. Z obsahu: Wikinomie čili wiki zásady uvedené do praxe, Zase po roce Wikipedie potřebuje i vaši finanční pomoc, Wikimania 2010 z první, české ruky, Wikiexpedice 2010: Polskem za novými články a obrázky, Co říkají o Cenách čísla? Čtenáři chtějí Wikipedii stručnou, spolehlivou a srozumitelnou (rozhovor s prof. Janem Sokolem) atd. Více informací lze nalézt na stránce zde.

Lidé: Okino



Wikimedium


{{{Popisek loga}}}
První číslo roku 2010. Z obsahu: Wikipedii pomohlo skoro čtvrt milionu dárců, Wikipedisté fotografové se učili v Lipnici (Fotoworkshop Wikipedie), Jak dělají wikikonference v zahraničí, První česká wikikonference se věnovala zdrojům, Wikipedie mění vzhled, Vector bude lepší pro obsluhu, Pohled německých pořadatelů na berlínské setkání „trosečníků“ (převzato z blogu Wikimedia Deutschland), Zbraslavský klášter, gejzír, Etna, Průmysl v České republice… (Ceny za rozvoj české Wikipedie) atd. Více informací lze nalézt na stránce zde.

Lidé: Okino