Toto je stará verze webu spolku Wikimedia Česká republika. Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Aktuální web se nachází na https://www.wikimedia.cz.

Svobodné fotografie ze Senátu ČR

Z Wikimedia ČR
(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Senate of the Czech Republic Logo.svg

V roce 2012 proběhla jednání mezi Senátem České republiky a členy občanského sdružení Wikimedia Česká republika inspirována úspěchem německých kolegů z Wikimedia Deutschland ve snaze získat fotografie senátorů a senátorek pod jednou ze svobodných licencí, která by umožňovala volné využívání fotografií na projektech Wikimedia a i dalšími subjekty. Důvodem byla častá absence fotografií předních českých zákonodárců, které wikipedisté získávali většinou nahodile skrze fotografování osob při různých akcích či při náhodných setkáních, což vedlo v různou kvalitu fotografií a záběrů.

Snahou bylo získat kvalitní a reprezentativní fotografie zákonodárného sboru. Po úspěšných jednáních se povedlo získat fotografie aktuálně zvolených senátorů a senátorek a příslib do budoucna, že během další dovolby budou nově vzniklé fotografie opět uvolněny pod svobodnou licencí.

Více se můžete dočíst v na blogu nadace Wikimedia Foundation.

Galerie