Toto je stará verze webu spolku Wikimedia Česká republika. Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Aktuální web se nachází na https://www.wikimedia.cz.

Právní pomoc v záležitostech svobodných děl: Porovnání verzí

Z Wikimedia ČR
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
m (Stránka Právo přemístěna na stránku Právní pomoc autorům svobodných děl: obšírnější nadpis)
m (Stránka Právní pomoc autorům svobodných děl přemístěna na stránku Právní pomoc v záležitostech svobodných děl: Poradna je nejen pro autory)

Verze z 2. 10. 2009, 08:01

Wikimedia Česká republika nabízí zprostředkování právních konzultací v záležitostech tvorby a šíření svobodných děl. Služba je určena tvůrcům i uživatelům svobodných kulturních děl. Potřebujete-li zodpovědět nějakou otázku ve vztahu k wikiprojektům, například z oblasti autorského práva, osobnostních práv apod., můžeme váš dotaz předat k posouzení odborníkům z advokátní kanceláře Counsel – Koutná & Slušná, se nimiž má pobočka uzavřenu smlouvu. Čas, který nám mohou pravidelně věnovat, je ale omezen. Proto jsou otázky filtrovány a řazeny do fronty s ohledem na spěšnost a důležitost. Své dotazy, prosím, neposílejte přímo právní kanceláři, ale pouze zprostředkovaně: pište e-mailem na adresu pravoatwikimedia.cz. Některé problémy řešené touto cestou:

  • Posouzení zásad pro přebírání dokumentů do projektu Wikisource – Yes check.svg hotovo
  • Posouzení legálnosti převzetí konkrétních dokumentů do Wikisource – právě postupně řešíme
  • Možnost komerčního užití rozsudků Nejvyššího správního soudu
  • Posouzení autorského přínosu přepracování knihy Bájesloví slovanské