Toto je stará verze webu spolku Wikimedia Česká republika. Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Aktuální web se nachází na https://www.wikimedia.cz.

Lidé

Z Wikimedia ČR
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Wikimedia Česká republika je občanské sdružení zapsané na Ministerstvu vnitra ČR. Dle stanov je nejvyšším orgánem valná hromada (tj. jednání všech členů sdružení), která se obvykle koná jednou ročně. Mezi valnými hromadami vede sdružení rada v čele s předsedou. Dalším orgánem sdružení je revizní komise.

Rada

Michal Reiter
  • Michal Reiter (Limojoe) – předseda
  • Jan Loužek (Aktron) – místopředseda
  • Jaro Zastoupil – radní, hospodář
  • Vojtěch Dostál
  • Dominik Matus

Povinnosti a práva rady jsou popsány ve stanovách v bodu 7. Celou radu najednou lze kontaktovat na emailu radaatwikimedia.cz, který bude přesměrován na výše uvedené. Wikimedia Česká republika nemá v současnosti placeného zaměstnance, všechny funkce jsou vykonávány na dobrovolné bázi a ve volném čase všech zúčastněných – mějte proto prosím strpení, odpovíme vám ihned, jakmile nám to naše povolání umožní.

Revizní komise

V současné sestavě působí revizní komise od března 2012.

Povinnosti a práva revizní komise jsou popsány v bodu 8 stanov. Emailové spojení na komisi je následující: revizni.komiseatwikimedia.cz.

Biografie

Michal Reiter

Mgr. Michal Reiter se stal počátkem roku 2011 zprvu členem rady našeho sdružení a kontaktní osobou pro tisk, později po nějakou dobu zastával funkci pokladníka a od června 2011 je předsedou sdružení. Tato funkce byla potvrzena na Valné hromadě v dubnu 2013.

Email: michal.reiteratwikimedia.cz


Jan Loužek

Jan Loužek

Bc. Jan Loužek je radním od června 2011. V roce 2012 se velmi angažoval v organizaci fotografické soutěže Wiki miluje památky, jinak je jeho parketou komunikace se zahraničními pobočkami východního okruhu – zejména polskou, srbskou aj. Od května 2013 zastává rovněž pozici místopředsedy sdružení.

Email: jan.louzekatwikimedia.cz

Jaro Zastoupil

Ing. Jaro Zastoupil doplnil sestavu rady Wikimedie ČR v květnu 2012 poté, co byl zvolen v korespondenčním hlasování na prázdné 5. místo v radě. Tato jeho pozice byla potvrzena i Valnou hromadou 2013. Jeho doménou jsou zejména tzv. GLAM aktivity (spolupráce s knihovnami, galeriemi, archívy apod.) a dále zodpovědně zastává funkci pokladníka sdružení.

Email: jaro.zastoupilatwikimedia.cz

Vojtěch Dostál

Dlouholetý člen sdružení Wikimedia Česká republika, do Rady zvolen dne 5. 10. 2013

Dominik Matus

Dlouholetý člen sdružení Wikimedia Česká republika, do Rady zvolen dne 5. 10. 2013