Toto je stará verze webu spolku Wikimedia Česká republika. Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Aktuální web se nachází na https://www.wikimedia.cz.

Lidé

Z Wikimedia ČR
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Verze k tisku již není podporovaná a může obsahovat chyby s vykreslováním. Aktualizujte si prosím záložky ve svém prohlížeči a použijte prosím zabudovanou funkci prohlížeče pro tisknutí.

Rada

Michal Reiter
  • Michal Reiter - předseda
  • Jan Spousta - místopředseda
  • Jan Loužek - radní
  • Jaro Zastoupil radní, hospodář

Povinnosti a práva rady jsou popsány ve stanovách v bodu 7. Celou radu najednou lze kontaktovat na emailu rada@wikimedia.cz, který bude přesměrován na níže uvedené. Wikimedia Česká republika nemá v současnosti placeného zaměstnance, všechny funkce jsou vykonávány na dobrovolné bázi a ve volném čase všech zúčastněných, mějte proto prosím strpení, odpovíme Vám ihned, jakmile nám to naše povolání umožní.


Biografie

Michal Reiter

Mgr. Michal Reiter se stal počátkem roku 2011 zprvu členem Rady našeho sdružení a kontaktní osobou pro tisk, později po nějakou dobu zastával funkci pokladníka a od června 2011 je předsedou sdružení. Tato funkce byla potvrzena na Valné hromadě v dubnu 2013.

email: michal.reiter@wikimedia.cz


Jan Loužek

Jan Loužek

Jan Loužek je radním od června 2011. V roce 2012 se velmi angažoval v organizaci fotografické soutěže Wiki miluje památky, jinak je jeho parketou komunikace se zahraničními pobočkami východního okruhu - zejména polskou, srbskou aj. Od května 2013 zastává rovněž pozici místopředsedy sdružení.

email: jan.louzek@wikimedia.cz

Jan Spousta

Jan Spousta

Mgr. et Ing. Jan Spousta byl nově zvolen do rady v červnu 2011 a o několik měsíců později převzal místopředsednické křeslo od Jiřího Ohlídala. Pozici místopředsedy zastával v letech 2012-2013. Podílel se významnou měrou na organizaci několika ročníků soutěže Ceny za rozvoj české Wikipedie.

email: jan.spousta@wikimedia.cz

Jaro Zastoupil

Ing. Jaro Zastoupil doplnil sestavu rady Wikimedie ČR v květnu 2012 poté, co byl zvolen v korespondenčním hlasovánína prázdné 5. místo v radě. Tato jeho pozice byla potvrzena i Valnou hromadou 2013. Jeho doménou jsou zejména tzv. GLAM aktivity (spolupráce s knihovnami, galeriemi, archívy apod.) a dále zodpovědně zastává funkci pokladníka sdružení.

email: jaro.zastoupil@wikimedia.cz

Revizní komise

V současné sestavě působí Revizní komise od března 2012.

  • wikipedista Zirland (předseda)
  • wikipedista Reo On
  • wikipedista Frettie

Povinnosti a práva revizní komise jsou popsány v bodu 8 stanov. Emailové spojení na komisi je následující: revizni.komise@wikimedia.cz