Toto je stará verze webu spolku Wikimedia Česká republika. Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Aktuální web se nachází na https://www.wikimedia.cz.

Lidé: Porovnání verzí

Z Wikimedia ČR
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
(→‎Další: + moje maličkost)
Řádek 90: Řádek 90:
<br/><br />
<br/><br />
Email: petr.broz{{@}}wikimedia.cz
Email: petr.broz{{@}}wikimedia.cz
|-
| width=200px| [[File:WMCZ 2014 Vojtech Vesely.jpg|200px]]
| style="padding:1.5em 0 0.5em 0.5em" | <font size="5">'''Vojtěch Veselý''' ([[User:Vojtěch Veselý|Vojtěch Veselý]]) – koordinátor projektu</font> <br /><br />
Vojtěch Veselý se stal členem sdružení v únoru 2014. Už předtím se podílel na programu [[Studenti píší Wikipedii]]. V roce 2014 se stal koordinátorem obdobného programu [[Senioři píší Wikipedii]].
<br/><br />
Email: vojtech.vesely{{@}}wikimedia.cz
|}
|}
[[Kategorie:Info stránky]]
[[Kategorie:Info stránky]]

Verze z 7. 7. 2014, 22:23

Wikimedia Česká republika je spolek, jehož členové spolupracují na rozvíjení české Wikipedie a jejích sesterských projektů a zajímají se o svobodnou tvorbu obecně. Dle stanov je nejvyšším orgánem valná hromada (tj. jednání všech členů spolku), která se obvykle koná jednou ročně. Mezi valnými hromadami vede spolek rada v čele s předsedou. Dalším orgánem spolku je revizní komise.

Rada

Povinnosti a práva rady jsou popsány ve stanovách v bodu 7. Celou radu najednou lze kontaktovat na emailu radaatwikimedia.cz, který je přeposílán na níže uvedené. Všichni členové rady jsou dobrovolníci – mějte proto prosím strpení, odpovíme vám ihned, jakmile nám to naše povolání umožní.

WMCZ 2014 Jan Louzek.jpg Jan Loužek (Aktron) – předseda

Jan Loužek je radním od června 2011. V roce 2012 se angažoval v organizaci fotografické soutěže Wiki miluje památky, jinak je jeho parketou komunikace se zahraničními pobočkami východního okruhu – zejména polskou, srbskou aj. Od května 2013 zastával pozici místopředsedy spolku, v současnosti je předsedou. Zaměřuje svou pozornost na aktivizaci české komunity.

Email: jan.louzekatwikimedia.cz

WMCZ 2014 Vojtech Dostal.jpg Vojtěch Dostál (Vojtech.dostal) – místopředseda

Vojtěch Dostál je členem rady od října 2013; na české Wikipedii je aktivní od roku 2007. Ve spolku se zabývá projektem Studenti píší Wikipedii a koordinací Mediagrantu, který usiluje o pořizování multimediálních souborů převážně z území České republiky. Pomáhá s psaním grantů a zprostředkovává kontakt s veřejností a novináři.

Email: vojtech.dostalatwikimedia.cz

WMCZ 2014 Jaroslav Zastoupil.jpg Jaro Zastoupil (Gampe) – radní, hospodář

Jaro Zastoupil doplnil sestavu rady Wikimedie ČR v květnu 2012 poté, co byl zvolen v korespondenčním hlasování jako 5. člen rady. Tato jeho pozice byla potvrzena i Valnou hromadou 2013. Jeho doménou jsou zejména tzv. GLAM aktivity (spolupráce s knihovnami, galeriemi, archívy a dalšími kulturními institucemi) a dále zodpovědně zastává funkci pokladníka spolku.

Email: jaro.zastoupilatwikimedia.cz

WMCZ 2014 Dominik Matus.jpg Dominik Matus (Dominikmatus) – radní

Dominik Matus je členem rady od října 2013. Na Wikipedii působí od roku 2010. Jeho práce se převážně týká projektu Studenti píší Wikipedii, také se věnuje přípravě grafických materiálů pobočky.

Email: dominik.matusatwikimedia.cz

Revizní komise

Povinnosti a práva revizní komise jsou popsány v bodu 8 stanov. Emailové spojení na komisi je následující: revizni.komiseatwikimedia.cz.

WMCZ 2014 Michal Reiter.jpg Michal Reiter (Limojoe) – předseda revizní komise

Michal Reiter se stal počátkem roku 2011 zprvu členem rady spolku a kontaktní osobou pro tisk, později po nějakou dobu zastával funkci pokladníka a od června 2011 do dubna 2014 byl předsedou Wikimedia ČR. Na valné hromadě v roce 2014 předal štafetu svému tehdejšímu místopředsedovi Janu Loužkovi a přesunul se na méně exponovaný post v revizní komisi.

Email: michal.reiteratwikimedia.cz

WMCZ 2014 Jiri Sedlacek.jpg Jiří Sedláček (Frettie) – člen revizní komise

Jiří Sedláček byl v roce 2011 členem rady spolku a od března 2012 je členem revizní komise spolku. Ve spolku se věnuje různorodým činnostem spojeným převážně s činností revizní komise.

Email: jiri.sedlacekatwikimedia.cz

WMCZ 2014 Pavel Hrdlicka.jpg Pavel Hrdlička (Packa) - člen revizní komisePavel Hrdlička byl v roce 2008 jedním ze zakladatelů spolku. Působil ve funkci hospodáře a revizora. Nyní se věnuje především koordinaci Mediagrantu a organizuje výstavní činnost.

Email: pavel.hrdlickaatwikimedia.cz

Čestné členství

Čestné členství obdržely tyto osoby, které se výrazně zasloužily o realizaci cílů spolku:

  • Miroslav Malovec – 25. května 2014 za významnou roli při založení české Wikipedie
  • prof. Jan Sokol – 26. května 2014 za šíření dobrého jména české Wikipedie

Další

Každý další člen je vítán, aby si v této sekci vytvořil vlastní profil. V současné době máme přibližně 40 členů, a tento seznam je tedy dle § 236 odst 3. občanského zákoníku označen za neúplný. Úplný seznam členů je dostupný řádným členům spolku.

WMCZ 2014 Milada Moudra.jpg Milada Moudrá – administrátorka grantů

Milada Moudrá je naší administrátorkou grantů. Stará se o to, aby byl pořádek v našich výdajích a ve sběru a organizaci všech účtenek.Email: milada.moudraatwikimedia.cz

WMCZ 2014 Jan Groh.jpg Jan Groh (Jagro) – koordinátor projektů

Jan Groh začal svou práci ve sdružení v dubnu 2009 jako správce fotografického grantu, později se stal garantem tohoto grantu a spolugarantem dalších aktivit. Od dubna 2014 je koordinátorem mezinárodní fotografické soutěže Wiki miluje památky. Věnuje se také přeshraniční spolupráci s kolegy v jiných zemích.

Email: jan.grohatwikimedia.cz

Angel on Písek Stone Bridge in winter 2013 (2).JPG Petr Brož (Chmee2) – člen spolku

Petr Brož začal svou práci ve sdružení v červenci 2008. Od té doby se věnuje administraci grantů týkající se fotografování (založil grant Fotografování českých obcí a Chráněných území), pozdějí se stal členem oka Mediagrantu. Současně se věnuje PR aktivitám propagující zapojování lidí do psaní Wikipedie (přednášky, prezentační pexeso, mediální kampaň, práce se studenty, výstava fotografií).

Email: petr.brozatwikimedia.cz


WMCZ 2014 Vojtech Vesely.jpg Vojtěch Veselý (Vojtěch Veselý) – koordinátor projektu

Vojtěch Veselý se stal členem sdružení v únoru 2014. Už předtím se podílel na programu Studenti píší Wikipedii. V roce 2014 se stal koordinátorem obdobného programu Senioři píší Wikipedii.

Email: vojtech.veselyatwikimedia.cz