Toto je stará verze webu spolku Wikimedia Česká republika. Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Aktuální web se nachází na https://www.wikimedia.cz.

Hlavní strana

Z Wikimedia ČR
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Aktuálně

31. března skončila tvůrčí část třetího běhu Cen za rozvoj české Wikipedie – motivačního programu pro tvorbu vybraných článků. Porota momentálně vyhodnocuje jednotlivé články a laureáty Cen vyhlásí 14. května na veletrhu Svět knihy v Praze.

Wikipedie slaví 10 let. Naše sdružení se připojilo k oslavám 15. ledna v 18 hodin veřejným koncertem z české hudby ve prospěch projektu Wikimedia Commons. Koncert se uskutečnil ve Farním sboru Českobratrské církve evangelické v Praze na Vinohradech. Program a další podrobnosti naleznete na wiki, která se věnuje oslavám.

Sdružení Wikimedia Česká republika se připojuje k poděkování všem dobrovolníkům, kteří pomohli Wikipedii v rekordně úspěšné sbírce na její provoz. Odpovědi na často kladené otázky ke sbírce najdete zde. Přečtěte si také související příspěvky na našem blogu.

Na trhu je od října knižní novinka Wikipedie: Průvodce na cestě za informacemi. Je to první česká knížka o Wikipedii; jejími autory jsou členové našeho sdružení.

Kdo jsme

Wikimedia Česká republika (Wikimedia Czech Republic, neformálně česká pobočka Wikimedia) je sdružení spolupracující s americkou nadací Wikimedia Foundation. Často se nazývá pobočkou nadace, ale právně jde o samostatnou českou organizaci.

Pobočka má právní formu občanského sdružení, které vzniklo registrací na Ministerstvu vnitra ČR 6. března 2008. Cílem sdružení je propagace a podpora svobodné tvorby na území České republiky se zaměřením na projekty nadace Wikimedia. Dále organizační pomoc při pořádání akcí, pomoc v otázkách svobodných licencí, zprostředkování komunikace s autory svobodných materiálů, zprostředkování komunikace občanů ČR s nadací Wikimedia Foundation.

Další informace můžete najít v odpovědích na často kladené dotazy.

Projekty Wikimedia Foundation

logo Wikipedie logo Wikislovníku logo Wikizdrojů logo Wikicitátů logo Wikiknih logo Wikidat
Wikipedie Wikislovník Wikizdroje Wikicitáty Wikiknihy Wikidata
Otevřená encyklopedie Výkladový slovník Volně dostupné dokumenty Sbírka citátů Volně dostupné knihy a manuály Svobodná databáze vědomostí
logo Wikizpráv logo Wikiverzity logo Wikimedia Commons logo Wikidruhů logo MediaWiki logo Wikicest
Wikizprávy Wikiverzita Wikimedia Commons Wikidruhy MediaWiki Wikicesty
Otevřené zpravodajství Volně dostupné vzdělání Sdílená sbírka médií Adresář biologických druhů Svobodný software pro provoz wiki Otevřený cestovní průvodce