Toto je stará verze webu spolku Wikimedia Česká republika. Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Aktuální web se nachází na https://www.wikimedia.cz.

Hlavní strana: Porovnání verzí

Z Wikimedia ČR
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
(-prošlé)
(+Slezská muzejní noc)
Řádek 8: Řádek 8:
Další informace můžete najít v [[FAQ|odpovědích na často kladené dotazy]].
Další informace můžete najít v [[FAQ|odpovědích na často kladené dotazy]].


 
== Aktuality ==
=== Slezská muzejní noc ===
Wikimedia ČR se i letos účastní [http://www.szm.cz/smn/ Slezské muzejní noci]. Ta proběhne 24. května 2013 od 18 do 24 hodin na mnoha místech Slezska. Wikimedia je přítomna v hlavní budově Slezského zemského muzea v Opavě. Zájemce zde seznámí s tím, co se dozví návštěvník Wikipedie o Slezsku a co návštěvník Slezského zemského muzea o Wikipedii. Ukáže také, které fotografie slezských památek byly oceněny v největší fotografické soutěži [http://www.wikilovesmonuments.cz/ Wiki miluje památky] 2012.


{{Projekty WMF}}
{{Projekty WMF}}
__NOTOC__
__NOTOC__

Verze z 24. 5. 2013, 17:20

Kdo jsme

Wikimedia Česká republika (Wikimedia Czech Republic, neformálně česká pobočka Wikimedia) je sdružení spolupracující s americkou nadací Wikimedia Foundation. Často se nazývá pobočkou nadace, ale právně jde o samostatnou českou organizaci.

Pobočka má právní formu občanského sdružení, které vzniklo registrací na Ministerstvu vnitra ČR 6. března 2008. Cílem sdružení je propagace a podpora svobodné tvorby na území České republiky se zaměřením na projekty nadace Wikimedia. Dále organizační pomoc při pořádání akcí, pomoc v otázkách svobodných licencí, zprostředkování komunikace s autory svobodných materiálů, zprostředkování komunikace občanů ČR s nadací Wikimedia Foundation.

Na trhu je stále kniha Wikipedie: Průvodce na cestě za informacemi. Je to první česká knížka o Wikipedii; jejími autory jsou členové našeho sdružení.

Další informace můžete najít v odpovědích na často kladené dotazy.

Aktuality

Slezská muzejní noc

Wikimedia ČR se i letos účastní Slezské muzejní noci. Ta proběhne 24. května 2013 od 18 do 24 hodin na mnoha místech Slezska. Wikimedia je přítomna v hlavní budově Slezského zemského muzea v Opavě. Zájemce zde seznámí s tím, co se dozví návštěvník Wikipedie o Slezsku a co návštěvník Slezského zemského muzea o Wikipedii. Ukáže také, které fotografie slezských památek byly oceněny v největší fotografické soutěži Wiki miluje památky 2012.

Projekty Wikimedia Foundation

logo Wikipedie logo Wikislovníku logo Wikizdrojů logo Wikicitátů logo Wikiknih logo Wikidat
Wikipedie Wikislovník Wikizdroje Wikicitáty Wikiknihy Wikidata
Otevřená encyklopedie Výkladový slovník Volně dostupné dokumenty Sbírka citátů Volně dostupné knihy a manuály Svobodná databáze vědomostí
logo Wikizpráv logo Wikiverzity logo Wikimedia Commons logo Wikidruhů logo MediaWiki logo Wikicest
Wikizprávy Wikiverzita Wikimedia Commons Wikidruhy MediaWiki Wikicesty
Otevřené zpravodajství Volně dostupné vzdělání Sdílená sbírka médií Adresář biologických druhů Svobodný software pro provoz wiki Otevřený cestovní průvodce