Toto je stará verze webu spolku Wikimedia Česká republika. Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Aktuální web se nachází na https://www.wikimedia.cz.

Hlavní strana: Porovnání verzí

Z Wikimedia ČR
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
(→‎Aktuálně: aktualizace)
Řádek 1: Řádek 1:
== Aktuálně ==
== Aktuálně ==


V pátek 17. a sobotu 18. června jsme se zúčastnili ''[http://www.hejkal.cz/lkvostrava Letního knižního veletrhu]'' v Ostravě a  představili tak [http://www.wikimedia.org projekty Wikimedia] v dalším významném regionu České republiky.
Zveme zástupce sdělovacích prostředků na '''tiskovou konferenci''', která se uskuteční ve čtvrtek 7. července od 14:00 hodin v budově Sdružení zdravotně postižených v České republice na pražském Karlínském náměstí 12 v konferenční místnosti 202. Členové vedení sdružení Wikimedia Česká republika a další wikipedisté na ní budou informovat o tom, že Wikipedie překonala historický milník dosažením hranice '''200 tisíc článků'''.


V sobotu 11. června jsme v [http://www.techlib.cz Národní technické knihovně] v Praze–Dejvicích představovali [[w:|Wikipedii]] a její [http://www.wikimedia.org sesterské projekty]. Návštěvníci měli možnost si naživo vyzkoušet jejich editaci. Součástí programu byl i znalostní kvíz, k němuž se daly správné odpovědi vyhledat právě na projektech Wikimedia. Akce se konala v rámci ''[http://www.techlib.cz/cs/1524-noc-v-knihovne/ Noci v knihovně]'', která je součástí ''[http://www.prazskamuzejninoc.cz/2011 Pražské muzejní noci]''.
Můžete se zúčastnit čtvrtého běhu '''[http://ceny.wikimedia.cz Cen za rozvoj české Wikipedie]''' – motivačního programu pro další rozvoj největší české encyklopedie všech dob. [[w:Wikipedie:Ceny za rozvoj české Wikipedie#Články|Seznam vybraných článků]] k napsání nebo rozšíření najdete přímo na Wikipedii.


14. května byli na veletrhu [http://www.bookworld.cz Svět knihy] v Praze vyhlášeni [[w:Wikipedie:Ceny za rozvoj české Wikipedie#Seznam laureátů|laureáti]] třetího běhu '''[http://ceny.wikimedia.cz Cen za rozvoj české Wikipedie]''' – motivačního programu pro tvorbu [[w:Wikipedie:Ceny za rozvoj české Wikipedie#Články|vybraných článků]].
Na trhu je '''knižní novinka ''[http://kniha.wikimedia.cz Wikipedie: Průvodce na cestě za informacemi]'''''. Je to první česká knížka o Wikipedii; jejími autory jsou členové našeho sdružení.
 
'''Wikipedie slaví 10 let.''' Naše sdružení se připojilo k oslavám 15. ledna v 18 hodin veřejným koncertem z české hudby ve prospěch projektu Wikimedia Commons. Koncert se uskutečnil ve Farním sboru Českobratrské církve evangelické v Praze na Vinohradech. [http://ten.wikipedia.org/wiki/Prague/cs Program a další podrobnosti] naleznete na wiki, která se věnuje oslavám.
 
Sdružení Wikimedia Česká republika se připojuje k '''poděkování''' všem dobrovolníkům, kteří pomohli Wikipedii v rekordně úspěšné [http://wikimediafoundation.org/wiki/WMFJA1/cs/CZ sbírce na její provoz]. Odpovědi na často kladené otázky ke sbírce najdete [[Často kladené otázky/Dary a sbírka WMF|zde]]. Přečtěte si také [http://blog.wikimedia.cz/tag/darci/ související příspěvky] na našem blogu.
 
Na trhu je od října '''knižní novinka ''[http://kniha.wikimedia.cz Wikipedie: Průvodce na cestě za informacemi]'''''. Je to první česká knížka o Wikipedii; jejími autory jsou členové našeho sdružení.


== Kdo jsme ==
== Kdo jsme ==

Verze z 7. 7. 2011, 01:45

Aktuálně

Zveme zástupce sdělovacích prostředků na tiskovou konferenci, která se uskuteční ve čtvrtek 7. července od 14:00 hodin v budově Sdružení zdravotně postižených v České republice na pražském Karlínském náměstí 12 v konferenční místnosti 202. Členové vedení sdružení Wikimedia Česká republika a další wikipedisté na ní budou informovat o tom, že Wikipedie překonala historický milník dosažením hranice 200 tisíc článků.

Můžete se zúčastnit čtvrtého běhu Cen za rozvoj české Wikipedie – motivačního programu pro další rozvoj největší české encyklopedie všech dob. Seznam vybraných článků k napsání nebo rozšíření najdete přímo na Wikipedii.

Na trhu je knižní novinka Wikipedie: Průvodce na cestě za informacemi. Je to první česká knížka o Wikipedii; jejími autory jsou členové našeho sdružení.

Kdo jsme

Wikimedia Česká republika (Wikimedia Czech Republic, neformálně česká pobočka Wikimedia) je sdružení spolupracující s americkou nadací Wikimedia Foundation. Často se nazývá pobočkou nadace, ale právně jde o samostatnou českou organizaci.

Pobočka má právní formu občanského sdružení, které vzniklo registrací na Ministerstvu vnitra ČR 6. března 2008. Cílem sdružení je propagace a podpora svobodné tvorby na území České republiky se zaměřením na projekty nadace Wikimedia. Dále organizační pomoc při pořádání akcí, pomoc v otázkách svobodných licencí, zprostředkování komunikace s autory svobodných materiálů, zprostředkování komunikace občanů ČR s nadací Wikimedia Foundation.

Další informace můžete najít v odpovědích na často kladené dotazy.

Projekty Wikimedia Foundation

logo Wikipedie logo Wikislovníku logo Wikizdrojů logo Wikicitátů logo Wikiknih logo Wikidat
Wikipedie Wikislovník Wikizdroje Wikicitáty Wikiknihy Wikidata
Otevřená encyklopedie Výkladový slovník Volně dostupné dokumenty Sbírka citátů Volně dostupné knihy a manuály Svobodná databáze vědomostí
logo Wikizpráv logo Wikiverzity logo Wikimedia Commons logo Wikidruhů logo MediaWiki logo Wikicest
Wikizprávy Wikiverzita Wikimedia Commons Wikidruhy MediaWiki Wikicesty
Otevřené zpravodajství Volně dostupné vzdělání Sdílená sbírka médií Adresář biologických druhů Svobodný software pro provoz wiki Otevřený cestovní průvodce