Toto je stará verze webu spolku Wikimedia Česká republika. Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Aktuální web se nachází na https://www.wikimedia.cz.

Hlavní strana: Porovnání verzí

Z Wikimedia ČR
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
(→‎Aktuálně: aktualizace)
Řádek 1: Řádek 1:
== Aktuálně ==
== Aktuálně ==


'''Pomozte Wikipedii!''' Nadace Wikimedia Foundation pořádá tradiční '''[http://wikimediafoundation.org/wiki/WMFJA1/cs/CZ sbírku na provoz Wikipedie]'''. Přispět jí můžete zasláním finanční podpory přes účet PayPal. Odpovědi na často kladené otázky ke sbírce najdete [[Často kladené otázky/Dary a sbírka WMF|zde]]. Přečtěte si také na našem blogu [http://blog.wikimedia.cz/2010/12/vanoce-jsou-za-dvermi-nezapomente-s-darky-na-sve-pratele-ani-na-wikipedii/ poděkování] těm, kteří se před koncem roku rozhodli přispět našemu sdružení.
'''Wikipedie slaví 10 let.''' Naše sdružení se připojuje k oslavám 15. ledna v 18 hodin veřejným koncertem z české hudby ve prospěch projektu Wikimedia Commons. Koncert se uskuteční ve Farním sboru Českobratrské církve evangelické v Praze na Vinohradech. [http://ten.wikipedia.org/wiki/Praha_/_Prague/cs Program a další podrobnosti] naleznete na wiki, která se věnuje oslavám.
 
Sdružení Wikimedia Česká republika se připojuje k '''poděkování''' všem dobrovolníkům, kteří pomohli Wikipedii v rekordně úspěšné [http://wikimediafoundation.org/wiki/WMFJA1/cs/CZ sbírku na její provoz]. Odpovědi na často kladené otázky ke sbírce najdete [[Často kladené otázky/Dary a sbírka WMF|zde]]. Přečtěte si také [http://blog.wikimedia.cz/tag/darci/ související příspěvky] na našem blogu.


Od 12. prosince se můžete zapojit do tvorby článků zařazených do třetího běhu '''[http://ceny.wikimedia.cz Cen za rozvoj české Wikipedie]'''. Jejich seznam najdete na příslušné stránce přímo [[w:Wikipedie:Ceny za rozvoj české Wikipedie|na Wikipedii]].  
Od 12. prosince se můžete zapojit do tvorby článků zařazených do třetího běhu '''[http://ceny.wikimedia.cz Cen za rozvoj české Wikipedie]'''. Jejich seznam najdete na příslušné stránce přímo [[w:Wikipedie:Ceny za rozvoj české Wikipedie|na Wikipedii]].  

Verze z 7. 1. 2011, 06:16

Aktuálně

Wikipedie slaví 10 let. Naše sdružení se připojuje k oslavám 15. ledna v 18 hodin veřejným koncertem z české hudby ve prospěch projektu Wikimedia Commons. Koncert se uskuteční ve Farním sboru Českobratrské církve evangelické v Praze na Vinohradech. Program a další podrobnosti naleznete na wiki, která se věnuje oslavám.

Sdružení Wikimedia Česká republika se připojuje k poděkování všem dobrovolníkům, kteří pomohli Wikipedii v rekordně úspěšné sbírku na její provoz. Odpovědi na často kladené otázky ke sbírce najdete zde. Přečtěte si také související příspěvky na našem blogu.

Od 12. prosince se můžete zapojit do tvorby článků zařazených do třetího běhu Cen za rozvoj české Wikipedie. Jejich seznam najdete na příslušné stránce přímo na Wikipedii.

Na trhu je od října knižní novinka Wikipedie: Průvodce na cestě za informacemi. Je to první česká knížka o Wikipedii; jejími autory jsou členové našeho sdružení.

Kdo jsme

Wikimedia Česká republika (Wikimedia Czech Republic, neformálně česká pobočka Wikimedia) je sdružení spolupracující s americkou nadací Wikimedia Foundation. Často se nazývá pobočkou nadace, ale právně jde o samostatnou českou organizaci.

Pobočka má právní formu občanského sdružení, které vzniklo registrací na Ministerstvu vnitra ČR 6. března 2008. Cílem sdružení je propagace a podpora svobodné tvorby na území České republiky se zaměřením na projekty nadace Wikimedia. Dále organizační pomoc při pořádání akcí, pomoc v otázkách svobodných licencí, zprostředkování komunikace s autory svobodných materiálů, zprostředkování komunikace občanů ČR s nadací Wikimedia Foundation.

Další informace můžete najít v odpovědích na často kladené dotazy.

Projekty Wikimedia Foundation

logo Wikipedie logo Wikislovník logo Wikizdroje logo Wikicitáty logo Wikiknihy
Wikipedie Wikislovník Wikizdroje Wikicitáty Wikiknihy
Otevřená encyklopedie Výkladový slovník Volně dostupné dokumenty Sbírka citátů Volně dostupné knihy a manuály
logo Wikizprávy logo Wikiverzita logo Wikimedia Commons logo Wikidruhy logo MediaWiki
Wikizprávy Wikiverzita Commons Wikidruhy MediaWiki
Otevřené zpravodajství Volně dostupné vzdělání Sdílená sbírka médií Adresář biologických druhů Svobodný software pro provoz wiki