Toto je stará verze webu spolku Wikimedia Česká republika. Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Aktuální web se nachází na https://www.wikimedia.cz.

Hlavní strana: Porovnání verzí

Z Wikimedia ČR
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
(→‎Kdo jsme: + info o knize)
(+aktuality)
Řádek 1: Řádek 1:
==Aktuality==
===Podzimní knižní veletrh===
Wikimedia ČR se tradičně účastní [http://www.hejkal.cz/trh/ Podzimního knižního veletrhu] v Havlíčkově Brodě. Na letošním 22. ročníku bude Wikimedia 19. a 20. října 2012 prezentovat projekt Chráněná území, soutěž Wiki miluje památky, nebo tajemný GLAM. Přijeďte se podívat – rádi si s vámi na stánku popovídáme o všem, co vás na Wikipedii zajímá nebo co se vám na ní nelíbí.


===Wikikonference===
V Národní technické knihovně pořádá Wikimedia v sobotu 24. listopadu 2012  již čtvrtý ročník [http://cs.wikipedia.org/wiki/Wikipedie:Konference Wikikonference] přinášející podrobnější informace ze života Wikipedie a jejích sesterských projektů z rodiny Wikimedia. V jejím rámci proběhne odpoledne vyhlášení výsledků a předání cen soutěže [http://www.wikilovesmonuments.cz/ Wiki miluje památky]. Podrobnější program připravujeme.


== Kdo jsme ==
== Kdo jsme ==

Verze z 1. 10. 2012, 16:29

Aktuality

Podzimní knižní veletrh

Wikimedia ČR se tradičně účastní Podzimního knižního veletrhu v Havlíčkově Brodě. Na letošním 22. ročníku bude Wikimedia 19. a 20. října 2012 prezentovat projekt Chráněná území, soutěž Wiki miluje památky, nebo tajemný GLAM. Přijeďte se podívat – rádi si s vámi na stánku popovídáme o všem, co vás na Wikipedii zajímá nebo co se vám na ní nelíbí.

Wikikonference

V Národní technické knihovně pořádá Wikimedia v sobotu 24. listopadu 2012 již čtvrtý ročník Wikikonference přinášející podrobnější informace ze života Wikipedie a jejích sesterských projektů z rodiny Wikimedia. V jejím rámci proběhne odpoledne vyhlášení výsledků a předání cen soutěže Wiki miluje památky. Podrobnější program připravujeme.

Kdo jsme

Wikimedia Česká republika (Wikimedia Czech Republic, neformálně česká pobočka Wikimedia) je sdružení spolupracující s americkou nadací Wikimedia Foundation. Často se nazývá pobočkou nadace, ale právně jde o samostatnou českou organizaci.

Pobočka má právní formu občanského sdružení, které vzniklo registrací na Ministerstvu vnitra ČR 6. března 2008. Cílem sdružení je propagace a podpora svobodné tvorby na území České republiky se zaměřením na projekty nadace Wikimedia. Dále organizační pomoc při pořádání akcí, pomoc v otázkách svobodných licencí, zprostředkování komunikace s autory svobodných materiálů, zprostředkování komunikace občanů ČR s nadací Wikimedia Foundation.

Na trhu je stále kniha Wikipedie: Průvodce na cestě za informacemi. Je to první česká knížka o Wikipedii; jejími autory jsou členové našeho sdružení.

Další informace můžete najít v odpovědích na často kladené dotazy.


Projekty Wikimedia Foundation

logo Wikipedie logo Wikislovníku logo Wikizdrojů logo Wikicitátů logo Wikiknih logo Wikidat
Wikipedie Wikislovník Wikizdroje Wikicitáty Wikiknihy Wikidata
Otevřená encyklopedie Výkladový slovník Volně dostupné dokumenty Sbírka citátů Volně dostupné knihy a manuály Svobodná databáze vědomostí
logo Wikizpráv logo Wikiverzity logo Wikimedia Commons logo Wikidruhů logo MediaWiki logo Wikicest
Wikizprávy Wikiverzita Wikimedia Commons Wikidruhy MediaWiki Wikicesty
Otevřené zpravodajství Volně dostupné vzdělání Sdílená sbírka médií Adresář biologických druhů Svobodný software pro provoz wiki Otevřený cestovní průvodce