Toto je stará verze webu spolku Wikimedia Česká republika. Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Aktuální web se nachází na https://www.wikimedia.cz.

Hlavní strana: Porovnání verzí

Z Wikimedia ČR
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
No edit summary
(→‎Aktuálně: aktualizace)
Řádek 1: Řádek 1:
== Aktuálně ==
== Aktuálně ==


Přijďte se v '''pátek 21. a sobotu 22. října''' podívat na náš stánek na '''[http://www.hejkal.cz/trh/ Podzimním knižním veletrhu]''' v Havlíčkově Brodě.  
Přijďte v '''sobotu 26. listopadu''' na třetí českou '''[http://www.wikikonference.cz Wikikonferenci]'''. Program v [http://www.techlib.cz Národní technické knihovně] začíná od 10 hodin, končí až po 17. hodině a obsahuje pestrou nabídku prezentací, týkajících se Wikipedie a svobodné tvorby.


Můžete se zúčastnit čtvrtého běhu '''[http://ceny.wikimedia.cz Cen za rozvoj české Wikipedie]''' – motivačního programu pro další rozvoj největší české encyklopedie všech dob. [[w:Wikipedie:Ceny za rozvoj české Wikipedie#Články|Seznam vybraných článků]] k napsání nebo rozšíření najdete přímo na Wikipedii.
Pokud jste se zúčastnili čtvrtého běhu '''[http://ceny.wikimedia.cz Cen za rozvoj české Wikipedie]''', pak právě na Wikikonferenci dojde k vyznamenání laureátů. Vyhlášení proběhne ve 14 hodin, pokud jste se dostali mezi oceněné, budou Vás brzy informovat o všech náležitostech členové organizačního výboru Cen.


Na trhu je '''knižní novinka ''[http://kniha.wikimedia.cz Wikipedie: Průvodce na cestě za informacemi]'''''. Je to první česká knížka o Wikipedii; jejími autory jsou členové našeho sdružení.
Na trhu je stále '''kniha ''[http://kniha.wikimedia.cz Wikipedie: Průvodce na cestě za informacemi]'''''. Je to první česká knížka o Wikipedii; jejími autory jsou členové našeho sdružení.


== Kdo jsme ==
== Kdo jsme ==

Verze z 18. 11. 2011, 04:42

Aktuálně

Přijďte v sobotu 26. listopadu na třetí českou Wikikonferenci. Program v Národní technické knihovně začíná od 10 hodin, končí až po 17. hodině a obsahuje pestrou nabídku prezentací, týkajících se Wikipedie a svobodné tvorby.

Pokud jste se zúčastnili čtvrtého běhu Cen za rozvoj české Wikipedie, pak právě na Wikikonferenci dojde k vyznamenání laureátů. Vyhlášení proběhne ve 14 hodin, pokud jste se dostali mezi oceněné, budou Vás brzy informovat o všech náležitostech členové organizačního výboru Cen.

Na trhu je stále kniha Wikipedie: Průvodce na cestě za informacemi. Je to první česká knížka o Wikipedii; jejími autory jsou členové našeho sdružení.

Kdo jsme

Wikimedia Česká republika (Wikimedia Czech Republic, neformálně česká pobočka Wikimedia) je sdružení spolupracující s americkou nadací Wikimedia Foundation. Často se nazývá pobočkou nadace, ale právně jde o samostatnou českou organizaci.

Pobočka má právní formu občanského sdružení, které vzniklo registrací na Ministerstvu vnitra ČR 6. března 2008. Cílem sdružení je propagace a podpora svobodné tvorby na území České republiky se zaměřením na projekty nadace Wikimedia. Dále organizační pomoc při pořádání akcí, pomoc v otázkách svobodných licencí, zprostředkování komunikace s autory svobodných materiálů, zprostředkování komunikace občanů ČR s nadací Wikimedia Foundation.

Další informace můžete najít v odpovědích na často kladené dotazy.

Projekty Wikimedia Foundation

logo Wikipedie logo Wikislovníku logo Wikizdrojů logo Wikicitátů logo Wikiknih logo Wikidat
Wikipedie Wikislovník Wikizdroje Wikicitáty Wikiknihy Wikidata
Otevřená encyklopedie Výkladový slovník Volně dostupné dokumenty Sbírka citátů Volně dostupné knihy a manuály Svobodná databáze vědomostí
logo Wikizpráv logo Wikiverzity logo Wikimedia Commons logo Wikidruhů logo MediaWiki logo Wikicest
Wikizprávy Wikiverzita Wikimedia Commons Wikidruhy MediaWiki Wikicesty
Otevřené zpravodajství Volně dostupné vzdělání Sdílená sbírka médií Adresář biologických druhů Svobodný software pro provoz wiki Otevřený cestovní průvodce