Toto je stará verze webu spolku Wikimedia Česká republika. Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Aktuální web se nachází na https://www.wikimedia.cz.
|Představení=Občanské sdružení Wikimedia Česká republika navázalo v roce 2012 spolupráci se Senátem České republiky ohledně uvolnění fotografií volených zákonodárců pod svobodnou licencí pro Wikimedia Commons.
|Představení= Občanské sdružení Wikimedia Česká republika finančně zastřešilo workshop pořádaný [[:cs:w:WikiProjekt Chráněná území|WikiProjektem Chráněná území]], který byl zaměřen na zlepšení poznávání rostlin ve volné přírodě. Veden zkušeným botanikem seznámil zájemce se základy, co je důležité fotografovat u rostlin pro jejich určení.
|Představení= Občanské sdružení Wikimedia Česká republika připravilo ve spolupráci s [[:cs:w:WikiProjekt Chráněná území|WikiProjektem Chráněná území]] a [[:cs:w:Portál:Fotografie|Portálem Fotografie]] odborný workshop pod patronací Topi Piguli zaměřený na fotografování živé přírody. Workshop se odehrál v roce 2012 ve skleníku [[:cs:w:Fata Morgana|Fata Morgana]] pražské botanické zahrady.
|Logo= Praha, Vinohrady, Koncert 10 let Wikipedie 15.jpg
|Popisek= Interpreti po skončení koncertu k 10 letům Wikipedie
|Představení= Občanské sdružení Wikimedia Česká republika uspořádalo v roce 2011 slavnostní koncert k 10 letům existence Wikipedie. Sál Farního sboru Českobratrské církve evangelické na Vinohradech v Praze tak zaplnili návštěvníci kvůli internetové encyklopedii a hudbě. Zazněla díla od klasicismu až po českou hudební modernu. A protože šlo o volná díla, jejichž ochrana majetkových práv už vypršela, a protože k tomu dali svolení i všichni účinkující interpreti, pořízená audionahrávka koncertu byla pod svobodnou licencí umístěna na projekt [[:cs:w:Wikimedia Commons|Wikimedia Commons]].
Níže je uveden přehled běžících a ukončených projektů. Také můžete nový projekt s pomocí Wikimedia Česká republika založit. Potřebnými projekty jsou Wikipedie a senioři, fundraising atd.
Současné projekty
Wiki miluje památky
{{{Popisek loga}}}Fotografická soutěž, která má za cíl dokumentovat české památky. Účastníci, kteří přispějí zvlášť hodnotnými fotografiemi, budou odměněni věcnými cenami Více informací lze nalézt na stránce wikimilujepamatky.cz.
{{{Popisek loga}}}GLAM (v angličtině Galleries, Libraries, Archives & Museums) představuje projekt spolupráce Wikimedie Česká republika s galeriemi, knihovnami, archivy, muzei ale i s dalšími institucemi podobného zaměření. Více informací lze nalézt na stránce na Wikipedii.
{{{Popisek loga}}}WikiProjekt Chráněná území je projekt na české Wikipedii, který se snaží dokumentovat chráněná území v České republice. Jeho účastníky jsou dobrovolní editoři, tzv. wikipedisté, kteří ve svém volném čase tvoří obsah této encyklopedie. Více informací lze nalézt na stránce na Wikipedii.
{{{Popisek loga}}}Cílem projektu, je překlad softwaru do češtiny, vytvoření videotutoriálu a propagaci v českém prostředí. Software se hodí k masovému nahrávání souborů na Wikimedia Commons. Jedná se o vylepšení dříve používaného softwaru Commonist.
{{{Popisek loga}}}Foto českých obcí – FČO – je jedním z témat Mediagrantu, jehož cílem je systematicky fotografovat obce a vesnice na území České republiky. Projekt není omezen jen na členy sdružení Wikimedia – mohou jej využít všichni dobrovolníci, kteří budou dodržovat jeho pravidla. Projekt řídí komise FČO. Více informací lze nalézt na stránce na Wikipedii.
{{{Popisek loga}}}Události, neboli Významné události odehrávající se na území Česka je „téma“ Mediagrantu. Cílem je fotografovat zajímavé a významné události všude po České republice, a tento obrazový materiál poté využít pro Wikipedii, Wikizprávy, či jiné projekty nadace Wikimedia Foundation v českém jazyce. Více informací lze nalézt na stránce na Wikipedii.
Cílem spuštění otevřené wiki sdružení Wikimedia Česká republika je ukázat množství projektů a aktivit této organizace na jednom místě spojeném s touto organizací. Zároveň má posloužit k motivaci dalších lidí se zapojit do jejích aktivit.
Value Added (česky Přidaná hodnota) je brožura o nejúspěšnějších českých projektech v angličtině. Jejím cílem je šířit zkušenosti z úspěšných českých projektů v komunitě Wikimedia a tyto projekty propagovat. Je tvořena hlavně z již sepsaných textů.