Toto je stará verze webu spolku Wikimedia Česká republika. Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Aktuální web se nachází na https://www.wikimedia.cz.

Jak by politici mohli pomoci české Wikipedii a svobodné tvorbě?

Z Wikimedia ČR
(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Wikimedia Czech Republic-logo.svg

Vyhlašujeme anketu na téma:

Jak byste jako politici či úředníci pomohli české Wikipedii a svobodné tvorbě?

Prosíme všechny editory Wikipedie a jejích sesterských projektů, wikimediány, zastánce svobodné tvorby a odborníky v oblasti svobodných licencí, aby se vyjádřili. V návaznosti na tom budeme hledat způsoby, jak některé z těchto nápadů představit českým politikům a státním institucím. Své vyjádření prosím uveďte níže dle vzoru do 15. března 2014.

Odpovědi

  • Jméno či už. jméno (komunita): Váš podnět
  • Vojtěch Dostál (radní WMCZ a wikipedista): 1) Politická reprezentace by měla vydat metodický pokyn, aby se s námi česká muzea, galerie, knihovny a archivy podělily o své kulturní bohatství a spolupracovali s námi. Instituce, které to dnes dělají, jsou zatím spíš čestnými výjimkami. 2) obecné záležitosti typu: vytvořit podmínky pro to, aby internetová kultura neskomírala, nýbrž kvetla; odsoudit nadbytečnou internetovou cenzuru; podpořit výuku informačních technologií na školách všech stupňů.

Komentáře

Prostor pro vaše komentáře.